Наукове пізнання природи - процес неймовірно складний і багатофакторний, і в його перебігу є немало дивних і навіть лячних історій. Саме такою сторінкою в історії біології стали експерименти радянського вченого Іллі Іванова, який навіть спробував створити гібрид людини та мавпи.

Ілля Іванов народився у 1870 році в Курській губернії. Після навчання у Московському та Харківському університетах, стажувався у європейських лабораторіях. У центрі інтересів науковця було саме тваринництво, і особливо успішними були його досягнення у штучному осіменінні тварин.

Іванов розглядав штучне осіменіння не лише як корисну технологію у сільському господарстві, але і як спосіб виведення нових видів тварин. Для цього вчений зайнявся міжвидовою гібидизацією і успішно схрестив зубра й корову, віслюка й зебру та інших. Однак мрією ученого було все ж створити гібрид людини та мавпи.

За чутками, Іванов зміг переконати радянську владу у тому, що такий гібрид міг би стати ідеальною робочою силою, тому чоловік зміг отримати дозвіл на свої експерименти та відповідне фінансування..

Популярні новини зараз

Melovin поскаржився на Ілону Гвоздьову після скандалу на "Танці з зірками": "Чекали її по 6 годин..."

Зірка "Кварталу 95" Олександр Пікалов розлучився з кумою Зеленського після 18 років шлюбу: залишив їм з сином будинок

Святослава Вакарчука запідозрили у таємних зв’язках із лідером гурту Go_A Катериною Павленко: "Епічно!"

Укрзалізниця довела, що пасажири можуть "домовитися" без будь-яких сертифікатів: "Начальник вирішує"

Показати ще

Перші експерименти з осіменіння самок шимпанзе людською спермою, які Іванов проводив у Африці, результатів не принесли. Тому чоловік вирішив продовжити експерименти на жінках.

"Необхідно не тільки збільшити число дослідів штучного осіменіння самок шимпанзе спермою людини, а й поставити досліди реципрокного схрещування. Останні організувати в Африці набагато важче і складніше, ніж в Європі або у нас. Жінок, охочих піддатися експерименту, незрівнянно легше знайти в Європі, ніж в Африці. Для цього роду дослідів достатньо мати 2-3 дорослих самців антропоморфних мавп", - писав тоді Іванов.

Після повернення в Радянський Союз в 1927 році Іванов зробив ще одну спробу провести запліднення жінок спермою мавпи в Сухумі. Однак через проблеми з матеріальним забезпеченням досліди довелося призупинити.

Скоро вчений зіштовхнувся і з репресіями. 13 грудня 1930 заарештований. Він отримав п'ять років заслання в Алма-Ату, де він працював викладачем в Казахському ветеринарно-зоотехнічному інституті до своєї смерті від інсульту 20 березня 1932 року.

Позитивних результатів схрещування людини і мавпи Іванов не отримав.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, Теорія Дарвіна у всій красі: в Україні знайшли мавпу, яка шокувала схожістю на людину.

Як повідомляв портал Знай.ua, Шимпанзе спростували міф про свою агресивність.

Також Знай.ua писав, що Шимпанзе сумували і плакали над тілом свого друга.