Як відомо, в ніч з 6 на 7 липня 2020 року слов'яни будуть святкувати Івана Купала. Витоки Івана Купала бере з язичницької культури, але як саме він з'явився достеменно невідомо. Це свято має масу назв, серед яких: Іванів день, Колосок, Ярилин день, Свято літнього сонцевороту та інші. Які традиції та заборони існують у цей день, пише Інформатор.

Стрибки через багаття

Наші предки вірили, що стрибок через багаття здатний вилікувати від пристріту та хвороб. Крім того, може зробити людину щасливішою і удачливою. Ну а дівчата, які стрибнули через багаття, ставали ще красивіше. Якщо ж пара, тримаючись за руки, стрибала через багаття, і їм вдавалося не розтиснути в повітрі рук, то вважалося, що після цього вони будуть нерозлучні.

Вогнище, pxhere

"Магічна" вода

За повір'ями, на Івана Купала будь-яка вода набуває магічні властивості. Вважалося, що на світанку необхідно вмитися або викупатися в річці – це очистить тіло і позбавить від хвороб.

До того ж, в цей день ранковою росою окропляли стіни, кути, підлоги і навіть ліжко в будинку, щоб позбутися від павуків, тарганів та інших комах.

Популярні новини зараз
Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Мобільний інтернет зник разом зі світлом: легкі способи залишатися на зв'язку навіть при тотальному блекауті
Показати ще

Папороть

В ніч Івана Купала слов'яни шукали квітку папороті в лісі. Згідно з переказами, на того, хто зміг знайти його, чекає багатство та виконання будь-яких бажань.

Згідно з легендою, папороть розпускається раз у році (на Івана Купала). А яскраво-вогненна квітка з'являється лише на декілька секунд. Ті, кому вдалося відшукати диво-квітку, після півночі бігали голими по росяній траві та купалися у водоймах, щоб отримати плодючість від землі.

Папороть, pxhere

Вінок

На Івана Купала дівчата плели вінки та робили букети або обереги з польових трав і квітів. Легенди свідчать, що в святкову ніч такі вінки мають магічну силу. Їх носили до ранку, а потім сушили, щоб далі використовувати для лікування та залучення удачі.

Вінок, pxhere

Що заборонено робити на Івана Купала

Згідно з повір'ям, на Івана Купала не можна робити такі речі:

  • спати, так як в цю ніч прокидається нечисть і потрібно бути пильним;
  • позичати гроші і займатися торгівлею, так як це може навести бідність на всю сім'ю;
  • підбирати гроші та прикраси, адже, згідно з переказами, так у свої мережі заманює людей міфічна істота перелесник або ж вогняний змій, який приймає вигляд коханої людини;
  • бити корову палицею, так як висохне вим'я.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, що жителі Прикарпаття відрізані від світу через паводки.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям розповіли, скільки вони будуть відпочивати в липні.

Також "Знай.ua" писав, які методи ворожіння на Івана Купала.