У неділю, 16 липня, українські бухгалтери відзначають своє професійне свято - День бухгалтера. Дата святкування закріплена Указом Президента України № 662/2004 від 18.06.2004 р. «Про День бухгалтера».

Щорічно всі, хто має відношення до даного напрямку діяльності, незалежно від звання і посади, беруть участь у професійних заходах. Варто відзначити, що День бухгалтера – це всенародне свято, так як воно відзначається викладачами, студентами, випускниками профільних навчальних закладів. Також цей день справляють аудитори, колишні і діючі співробітники приватних і державних організацій. При цьому до них приєднуються друзі, знайомі, родичі і просто близькі люди.

Як відомо, діяльність організацій цього профілю повинна проходити під суворим наглядом фіскальних установ. Крім того, звітну документацію, пов'язану з роботою підприємств, необхідно вести відповідно до вимог закону України. Її потрібно надавати в контролюючі органи не пізніше встановленого терміну. Людям, які займаються цією діяльністю, присвячене це професійне свято.

Історія та традиції свята

У 2004 році відбулися перші офіційні вшанування бухгалтерів. Їм передував відповідний указ чинного на той час президента Леоніда Кучми. Мета дати – вираз вдячності, значущості праці фахівців для економічного процвітання країни, підвищення престижу професії. Вибрана дата наповнена символічним змістом. Вона присвячена прийняттю Верховною Радою України Закону «Про бухгалтерському обліку» в 1999 році.

Популярні новини зараз
Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Кількість ухилянтів стрімко зростає: вже навіть не соромляться За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз
Показати ще

Вже традиційно організації влаштовують корпоративи в це свято для співробітників. З вуст присутніх лунають привітання, побажання здоров'я і удачі. Також колеги обмінюються досвідом і обговорюють свою діяльність. Робляться фотографії на пам'ять, демонструються відеозапису важливих подій. Присутні вручають подарунки, обговорюють нововведення в законодавстві.

Також напередодні Дня бухгалтера в Україні проходять різні курси підвищення кваліфікації, конференції та семінари. Розглядаються питання надання документації, ведення аудиту. Успішні експерти сфери дають інтерв'ю, в яких розповідають про проблеми та успіхи галузі, пропонують способи її удосконалення.