Нещодавно у правовому полі країни сталася унікальна подія – керівництву банку "Преміум", що потрапив під масову хвилю ініційованого за часів правління Валерії Гонтаревої штучного банкрутства десятків фінансових установ України, вдалося довести незаконність своєї ліквідації у Верховному суді.

Та, попри понесені шалені збитки, звільнення понад 500 працівників банку та втрачені депозити тисяч акціонерів, за своє законне право отримання компенсації та повернення ліцензії доведеться ще поборотися.

90% Порошенківської команди залишилося: "Обкрадання країни сягало понад 50 млрд доларів"

Переломне рішення було прийняте 15 липня – Верховний суд відмовив касаційній скарзі Національного банку України проти банку "Преміум", який потрапив під "ліквідаційну хвилю" 4,5 роки тому, не маючи жодної заборгованості ані перед державою, ані перед НБУ.

Разом з цим, були прийняті рішення:

1. Скасувати рішення НБУ про ліквідацію банку.

Популярні новини зараз
Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи В Україні громадянам доведеться сплатити податок навіть за старі квартири: скільки є часу Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

2. Скасувати рішення Фонду про початок ліквідаційної процедури.

Отже, цілком законним другим кроком мала б стати виплата ошуканій стороні фінансової компенсації за всі ці роки "застою" і боротьби за справедливість. Та от тільки на шляху виконання цих вимог знову виник "камінь спотикання".

"З НБУ ми не зв'язувалися. Справа у тому, якщо ми говоримо про Порошенківську команду, яка дивним чином на 90% й досі залишається в керівництві Нацбанку, то це не має сенсу. На жаль, тільки вузька ніша фахівців професіоналів може гідно дати оцінку діянь, саме діянь в банківському секторі України за часів Порошенка. Йдеться про мільярди вкрадених з країни – і зрозуміло, що питання про створення ТСК діяльності НБУ з 2014 року був знятий з порядку денного навіть новою владою. Порошенко хотів контролювати все в нашій країні йому здавалося, що він прийшов назавжди до влади і те, що цей покидьок зробив конкретно з фінансовою системою, стало поверненням України на десятки років назад і тотальне зубожіння населення – мова йде про 50 млрд доларів", - зазначає голова правління банку "Преміум" Леонід Первак.

Наразі позиція нинішнього керівництва Нацбанку невідома – як відзначив Леонід Миколайович НБУ перетворився з Регулятора в каральний орган, який не перебуває у діалозі з Банками. Тож, що вже казати про ті, що потрапили "під колесо" штучного банкрутства.

"Тоді Нацбанк був організацією для збагачення Порошенка, тому ми рухаємося виключно в правовому руслі – подаємо в суд на виплату нам вартості банку, який у нас просто вкрали злочинці. Насправді, вони повинні зараз сидіти в тюрмі, але вони ще сидять в теплих кабінетах. НБУ повинен виплатити грошову компенсацію, що повинна враховувати стартову вартість знищеного підприємства, недоотриманий прибуток за 4,5 роки, безкоштовне користування грошима на рахунку банку, що знаходяться в Національному банку України, і моральну шкоду. Тому ми готуємо позови до кожного члена правління який поставив свій підпис на документі про ліквідацію банку. Позови будуть відправлені до Нацполіції, СБУ, НАБУ, і прокуратуру про порушення кримінальних справ на злочинців, а також позови в суди на кожного з них", – наголошує Леонід Первак.

До речі, саме "Преміум" – єдиний банк у країні із 100 закритих, які повністю розрахувалися за виплатами всіх депозитів.

Чи став "антиколомойський закон" бонусом?

Окрім компенсації, представники банку вимагають і повернення Генеральної та валютної ліцензії, яке наразі блокує "абсурдний", антинародний, і антиконституційний закон "Про Банки".

Під час розгляду в Парламенті гучного законопроекту, більш відомого як "антиколомойський", цей документ викликав шалений резонанс як у ЗМІ, так і серед українців. Та, як виявилося, "бонусів" від його прийняття фінустановам не перепало.

"Дуже важко його коментувати, оскільки це не закон, а абсурдний набір пропозицій, де була розтоптана Конституція України. При чому, базові положення, а їх більше 10: саме вони регламентують відносини між людиною і владою. Мені незрозуміло навіщо новій владі було втягувати себе і розділяти те, що зробив злочинець Порошенко. Наразі ми чекаємо рішення Конституційного суду, який, я впевнений, скасує цей "опус"", – підкреслює Леонід Миколайович

Як стверджує голова правління банку «Преміум», намагання вступити в конструктивний діалог "за справедливість" наразі відсутнє не тільки зі сторони Нацбанку – з боку держави вкладники та керівництво банку "Преміум" теж не бачать жодної підтримки.

"В передвиборних обіцянках ми чули чимало про удосконалення захисту приватної власності і виконання рішень судів, які вступили в силу, проте нічого цього немає. Це фундаментальні речі, які дають чіткий сигнал українським та іноземним інвесторам просто не йти сюди – тебе обкрадуть і викинуть на узбіччя і держава тобі не допоможе. Втім, якщо порахувати збитки, моральну шкоду, зганьблену репутацію і безсонні ночі цих по-справжньому чорних 5 років, практично неможливо – нас просто пограбувала купка бандитів пройдисвітів, які були просто сліпим "знаряддям" в руках Порошенка. На їхньому боці була вся держмашина, ЗМІ, силові структури та представники інших сфер", – відзначає Леонід Первак, голова правління банку "Преміум".

Варто зазначити, що, оговорюючи оцінку постраждалого банку "Преміум", що став "Кращим Підприємством України" за 2015 рік, то незадовго до його ліквідації велися переговори про його покупку одразу з декількома інвесторами. При чому, сума коливалася між 50 - 70 млн доларів США – і це, якщо не враховувати втрати за 5 років і втрачену капіталізаційну вартість і втрачений прибуток за цей час.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ

В кінці 2015 року "Преміум" був одним з найнадійніших в країні. Ось короткий список фактів про банк на той момент:

1. Банк знаходився на 47 місці рейтингу НБУ з 165 діючих на той момент

2. Банк мав кредитний рейтинг (ua BBB позитивний) одна з вищих щаблів стійкості

3. Банк мав 24 філії в усіх обласних містах України

4. Банк мав 5000 рахунків юросіб та 18000 рахунків фізосіб

5. Commerzbank Germany відкрив після ретельного комплайнс прямий кореспондентський рахунок (це перший і єдиний прецедент на території СНД з 2013 року)

6. Банк без зауважень пройшов перевірку податкової за період 2012-2015 роки, за 2015 було сплачено понад 8 млн. податків

7. Банк пройшов комплексну перевірку НБУ за період 2012-2015 без зауважень

8. У банку працювало понад 500 осіб

9. Банк був нагороджений міжнародною системою VISA вищою нагородою 2015 року

10. Всеукраїнське агентство "Зірка якості" назвало банк "Преміум" найкращим підприємством України 2015 року

11. Четвертий Всеукраїнський конкурс "БАНК якому довіряють" - банк "Преміум" отримав золоту медаль у номінації "Турбота про клієнта".