Про це написав президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков у колонці для «Інтерфакс-Україна».

Він нагадав, що пару місяців тому» Укренерго " вже підвищувало тарифи на передачу електроенергії в більш ніж в 1,5 рази, і це вже негативно позначилося на всій українській промисловості, особливо на металургійній.

"Металурги споживають 25% від усього обсягу споживаної електрики в країні, і до 60% всього споживання електрики промисловістю. Через останнє чергове підвищення тарифів на транспортування електроенергії витрати металургів вже зросли на мільярди гривень», - зазначив Каленков.

За його словами, металургійна галузь зараз переживає кризу, зокрема, минулий рік закінчила зі збитками більш ніж у 32 мільярди гривень, а сума збитків за перше півріччя поточного року перевищила збитки першої половини 2019 року. І чергове підвищення тарифів на електроенергію остаточно доб'є металургів.

«У європейських країнах держави намагаються підтримати промисловість, щоб не допустити колапсу в економіці. У наших конкурентів-європейців, росіян, - ціни на електроенергію падають. А в Україні-ростуть. Причому такими темпами, що ціни скоро перевищать докризовий рівень", - підкреслив Каленков.

Популярні новини зараз
Нова мінімальна зарплата та підвищення пенсії: як з 1 жовтня в Україні зміняться виплати Гороскоп на жовтень-2023 для всіх знаків Зодіаку: повний крах Левів, неймовірна удача Водоліїв та метушня Овнів Зростання тарифів на 50%: українцям назвали дату, коли прийдуть нові платіжки за світло та газ "Нафтогаз" закликав зробити це до 5 жовтня: хто не встигне – пошкодує
Показати ще

Він також зазначив, що криза в промисловості негативно позначиться на економічній і соціальній ситуації в країні в цілому.

"Коли підприємства почнуть закриватися, втрата буде не тільки пряма-в податках і зборах, а й соціальна: за рахунок збільшеної кількості безробітних, соціальних платежів по безробіттю і т.д. і в підсумку за кожну гривню підвищеного тарифу, держава заплатить на порядок більше», - вважає Каленков.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НЕК "Укренерго" пропонує з 1 листопада підвищити тариф на транспортування електроенергії з 240,23 грн / МВт-год до 313,07 грн / МВт-год, тобто, на 30%.

Глава секретаріату Ради підприємців при Кабміні Андрій Забловський вважає, що підвищення тарифів на транспортування струму викличе черговий виток зростання цін на товари і послуги.У свою чергу народний депутат Олексій Кучеренко назвав намір НКРЕКП підняти тариф "Укренерго" на передачу струму схемою грабежу споживачів електроенергії.