Через пандемію коронавірусу в світі різко скоротився попит на готівковий розрахунок. Спочатку по кешу завдало нищівного удару поширення безготівкових платежів, а пандемія і зовсім його добила.

"Коронавірус вбив готівку",-заявив керуючий директор Connected Thinking Limited (Гонконг) Метью Дулі під час виступу на онлайн-форумі Visa Cashless Forum 2020"нова реальність, нові виклики, нові платежі".

Такі висновки Метью Дулі зробив на основі звіту фінансових ринків, який напередодні був опублікований у Великобританії. Метью Дулі навів дані, що 10 років тому платежі готівкою у Великобританії становили приблизно 58% всіх транзакцій. У 2019 році їх частка зменшилася до 25%.

“А в 2020 році... але хто тепер взагалі ті готівку має?",- сказав Метью Дулі.

Він зазначив, що під час локдауну у Великобританії більше 60% банкоматів були від'єднані від системи. Тепер, після повернення до звичайного режиму роботи, тільки 33% з тих банкоматів було підключено повторно. Причина банальна-відсутність на них попиту.

Популярні новини зараз
Анна Кошмал із "Сватів" розповіла про Добронравова у "чорному списку": "Це комедія" В Україні водіїв авто без техогляду почали арештовувати: що можна просити в суді Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен
Показати ще

Китай також перейшов на безготівкові розрахунки, правда, ще в 2015 році. "Такі мегаресурси, наприклад, як Алібаба і Аліекспресс, повністю перевели всю стратегію розвитку на цифрові рішення, і тільки 5% населення використовують платежі в готівці», — сказав експерт.

А ось в Україні, всупереч Всесвітньому тренду, складається абсолютно протилежна ситуація з готівкою.

Так, станом на 1 вересня обсяг готівки в обігу і в касах банків склав 508,6 млрд грн, порівняно з 425 млрд грн на 1 січня цього року. Тобто, за 8 місяців року обсяг кешу зріс на 83,6 млрд грн або майже на 20%. А За весь минулий рік-приріс всього на 6,2%.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше Харківські лікарні виявилися не готові до пандемії, медики розкрили сумну правду: "ні ліків, ні персоналу"

Як повідомляє портал " Знай.ua» У Харкові Китайський вірус пробрався в психлікарню

Також " Знай.ua " писав, що У Харкові малюка скалічили при пологах, убита горем мама розкрила правду: "не може навіть ковтати"