Національне антикорупційне бюро хоче підірвати довіру до провідних українських експертних інститутів, включаючи спеціалізований інститут Служби безпеки України, задля того аби виправдатися за 3,5 роки безпідставного розслідування формули «Роттердам+»

Про це заявив екс-голова Служби безпеки України, народний депутат Валентин Наливайченко.

«НАБУ вирішило протиставити комплексній експертизі СБУ довідку від приватного експерта, який останні роки тільки тим і займався, що обслуговував інтереси НАБУ і отримав за це з державного бюджету 520 тис. гривень», - заявив колишній голова СБУ на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, НАБУ пропонує повірити в те, що їхній приватний експерт має більше компетенції, ніж всі державні експертні установи включно зі спеціалізованим інститутом СБУ, які раніше підтвердили відсутність збитків від дії формули «Роттердам+».

Більше того, сама приватна експертиза, за інформацією нардепа, проведена в порушення закону, вже після того, як справа була офіційно закрита.

Популярні новини зараз
Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку "Вирішили під шумок стягувати бабло": на "Укрпошті" з'явилася додаткова плата за посилки Розмір пенсій може змінитися найближчим часом: кому і скільки будуть платити
Показати ще

«Виявляється НАБУ, яке покликане захищати суспільні інтереси, вдається до маніпуляцій і відкритого порушення закону задля того, аби задовільнити дрібні політичні амбіції. Неприпустимо, коли правоохоронці, переслідуючи свої власні інтереси, ставлять під удар всю правоохоронну систему і довіру до неї громадян», - наголосив Наливайченко.

Нагадаємо, 2 жовтня, через місяць після закриття справи «Роттердам+», представники НАБУ заявили про начебто наявність висновку приватного експерта Ірини Педь, яка підтвердила заявлену НАБУ цифру «збитків» 39,9 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що приватний експерт Ірина Педь в 2019-2020 р отримала від НАБУ понад 520 тис. Грн за надання деяких послуг експерта. Вона стала найбільшим підрядником НАБУ для проведення експертиз.

Справу «Роттердам +» закрито 27 серпня 2020 року через відсутність в ньому складу злочину. За 3,5 року детективи НАБУ не змогли знайти жодних доказів шкоди від формули.

4 державних науково-дослідних інститути, 10 українських і міжнародних експертних установ підтвердили економічну і юридичну обгрунтованість формули «Роттердам +».

11 серпня 2020 р відсутність будь-яких збитків від формули підтвердила фінальна комплексна експертиза СБУ, після чого прокурор і постановив закрити справу.

Це рішення прокурора підтвердив Офіс Генерального прокурора, а також Вищий антикорупційний суд, який 24 вересня визнав рішення про закриття справи повністю законним і обґрунтованим.