Формула ціноутворення на вугілля "Роттердам+" була ідентичною до формули визначення цін на природний газ "Амстердам+" або будь-якій іншій формулі, заснованій на принципі імпортного паритету для товарів критичного імпорту.

Про це 5 жовтня в ефірі програми «Хард з Влащенко» на телеканалі «Україна24» повідомив колишній народний депутат, голова партії «наші» Євген Мураєв.

"З "Роттердам+" ми розбиралися багато і довго. З'явилася ця формула в момент блокади Донбасу, коли донецьке вугілля ми не в змозі були купувати, якщо ви пам'ятаєте. І виникло питання формування ціни, так званий імпортний паритет. Така ж формула діє і на газ, і на все, що є зоною нашого критичного імпорту. Це те, що ми не в змозі самі створювати», - повідомив колишній народний депутат.

Він нагадаємо, після скасування формули ціни електричну енергію і вугілля в Україні підвищилися.

Також Євген Мураєв не зміг відзначити з якою метою НАБУ намагається відновити вже закриту справу, вказавши на його можливе політичне забарвлення.

Популярні новини зараз
Навколо владимира путіна почалися суперечки і він змушений йти на поступки: "Ми розуміємо, що там відбувається" Від 3000 до 6000 гривень у вас у кишені, якщо знайшли ці монети: у чому їхня особливість Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою Хотів сексу втрьох, але залишився без члена та коханки: жінка вбила "конкурентку" та покалічила чоловіка, коли застала їх у ліжку
Показати ще

Нагадаємо, формула "Роттердам+" діяла в 2016-2019 роках для визначення ринкової вартості енергетичного вугілля при розрахунку прогнозної оптової ціни на електричну енергію. Вона передбачала ціну на європейському хабі в портах "Амстердам-Роттердам-Антверпен" плюс вартість доставки в Україну. Формула автоматично припинила дію з 1 липня 2019 р.з набранням чинності Закону «Про ринок електроенергії».

У 2017-2020 рр. ціни на природний газ для населення визначалися за аналогічним принципом імпортного паритету-ціна на газовому хабі в Європі плюс вартість доставки. З 2017 по 2019 р.діяла формула «Дюссельдорф+» з прив'язкою до німецького хабу NCG, з 2020 р. – так звана формула «Амстердам+», заснована на нідерландському хабі TTF. Після 1 серпня 2020 р.уряд безпосередньо не регулює ціни на газ для населення, проте прив'язка до принципу «хаб+» зберігається.

Навесні 2017 р., через рік після введення формули «Роттердам+» і після медіа-кампанії проти неї, НАБУ відкрило за цією формулою розслідування. Воно тривало 3,5 роки і було закрито 27 серпня 2020 р.через відсутність складу злочину.

25 вересня Вищий антикорупційний суд підтвердив, що у справі немає доказів вини підозрюваних і прокуратура закрила справу обґрунтовано у повній відповідності з кримінально-процесуальним кодексом.