Про це заявив екс-міністр енергетики Іван Плачков в ефірі телеканалу «Україна24».

«НКРЕКП не до кінця підготувало нормативні документи. І ця машина (новий ринок електроенергії-прим.) перестала працювати-збої, спекуляції на ринку, зловживання і т.д. звичайно, НКРЕКП несе відповідальність – юридичну і професійну», - зазначив екс-міністр.

На думку Плачкова, криза посилює також невизначеність щодо легітимності чинного складу регулятора.

«Але що відбувається з НКРЕ – катавасія з кадрами, вони то легітимні, то ні. Кожен президент грається з НКРЕ-це дуже потужний механізм впливу і управління. За допомогою НКРЕ ми можемо дати одній групі споживачів, цих вжати, цим додати",-додав екс-міністр.

Нагадаємо, на початку жовтня НАЗК розпочало антикорупційну перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка. Причиною стали підозри в конфлікті інтересів, пов'язаному з енергетичним бізнесом його рідного брата.

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 2-8 жовтня для всіх знаків Зодіаку: влада Риб, вибір Стрільців та перешкоди Дів Можна робити запаси - сухарі знадобляться: в Україні знижуються ціни на хліб, гречку та цукор У YASNO зробили термінову заяву щодо лічильників: що потрібно зробити споживачам Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

Ці факти оприлюднили народні депутати-члени тимчасової слідчої комісії. Вони також повідомили у регулярних візитах Тарасюка до Росії після анексії Криму та початку війни.

В цілому депутати звинувачують НРКЕКУ в непрофесіоналізмі і створенні декількох корупційних схем і називають цей орган відповідальним за безпрецедентну кризу в енергетиці.