Про це заявив екс-міністр енергетики Іван Плачков в ефірі телеканалу «Україна24».

«НКРЕКП не до кінця підготувало нормативні документи. І ця машина (новий ринок електроенергії-прим.) перестала працювати-збої, спекуляції на ринку, зловживання і т.д. звичайно, НКРЕКП несе відповідальність – юридичну і професійну», - зазначив екс-міністр.

На думку Плачкова, криза посилює також невизначеність щодо легітимності чинного складу регулятора.

«Але що відбувається з НКРЕ – катавасія з кадрами, вони то легітимні, то ні. Кожен президент грається з НКРЕ-це дуже потужний механізм впливу і управління. За допомогою НКРЕ ми можемо дати одній групі споживачів, цих вжати, цим додати",-додав екс-міністр.

Нагадаємо, на початку жовтня НАЗК розпочало антикорупційну перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка. Причиною стали підозри в конфлікті інтересів, пов'язаному з енергетичним бізнесом його рідного брата.

Популярні новини зараз

"Холостяк" Михайло Заливако запропонував українцям обрати переможницю проекту: "Решетник однозначно"

Михайло Поплавський захотів молоду дівчину, але все пішло не за планом: "Підманула, підвела"

Сумний Дзідзьо поскаржився на зраду і бруд, українці не оцінили - "Бери приклад з Винника!"

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Ці факти оприлюднили народні депутати-члени тимчасової слідчої комісії. Вони також повідомили у регулярних візитах Тарасюка до Росії після анексії Криму та початку війни.

В цілому депутати звинувачують НРКЕКУ в непрофесіоналізмі і створенні декількох корупційних схем і називають цей орган відповідальним за безпрецедентну кризу в енергетиці.