Про це повідомило видання Известия.

Нагадаємо, до націоналізації в 2009 році Укргазбанк належав Василю Горбалю. «При Горбалі банк занурився в корупційні скандали, з яких не може вибратися донині», — пише видання. У різні роки фінустанова, його акціонер і топ-менеджери фігурували в розкраданнях в особливо великих розмірах: $42 млн за поставлений природний газ, 300 млн грн грошей Укрзалізниці, 39 млн грн на фіктивній оренді приміщень і тд. "Приблизно з 2005 року банк став накопичувати проблемні кредити. Підконтрольним фірмам Горбаля видавалися десятки мільйонів гривень. За різними даними, від 60 до 80% проблемних кредитів банку були видані структурам Горбаля та його бізнес-партнерам. Це близько 7 млрд грн», - йдеться в матеріалі.

Зокрема, кредити в Укргазбанку отримував підконтрольний Горбалю Плісецький гранітний кар'єр. До теперішнього моменту сума боргу за всіма зобов'язаннями перевищує 92 млн грн. Незважаючи на те, що боржник не погасив жодної заборгованості, 15 років банк йшов назустріч і укладав з ним мирні угоди. Ще один позичальник-скандальний трест " Київміськбуд-1 ім. Загороднього", який забудовував столичну Воздвиженку. Раніше трест належав Горбалю, після виходу зі складу акціонерів підприємство залишилося в сфері його впливу. Згідно з опублікованими виданням документами, трест отримав від Укргазбанку щонайменше 167,4 млн грн. "Горбаль фактично взяв гроші зі свого банку і безоплатно віддав їх своєму тресту на комерційну забудову елітного району Києва. Проект обіцяв великі гроші « "золоті" квадратні метри і кредит, який можна не віддавати. Фінансова криза обрушила ринок нерухомості, через трест вивели гроші, а Воздвиженку так і не добудували", - пише видання.

Починаючи з 20010 року, Укргазбанк укладає договори зі сторонніми юридичними фірмами про надання послуг зі стягнення кредиторської заборгованості, в тому числі з компаній з орбіти Горбаля. Однак на практиці борги Горбаля "як і раніше висять мертвим вантажем«, а» партнерство" з юрфмірмами викликає підозру про виведення грошей з державного банку. Наприклад, всього за 3 місяці 2014 року через прокладку ПАТ «Інюрполіс» на рахунки ТОВ «Лактонія» було переведено 12,6 млн грн за усні консультації. "Лактонію" заснував громадянин Молдови Штефан Лазар. Фірма має ознаки фіктивності та фігурувала у кримінальній справі, де вказувалася її причетність до роботи «конвертаційного центру».

За даними видання, за такими "нетиповими" договорами Укргазбанк перевів шести юрфірмам близько 200 млн грн. "Схеми Горбаля нікуди не поділися, вони просто трансформувалися і дали початок новим. Якщо раніше банківськими грошима безоплатно кредитували свої ж фірми, то тепер їх мільйони освоюють сумнівні юридичні контори за нібито надані послуги зі стягнення раніше розданих боргів", - пише видання.

Популярні новини зараз

Дізналася про весілля Мурата? Ані Лорак з розбитим серцем звернулася до колишнього чоловіка

Яких сум чекати в платіжках: Шмигаль назвав граничний "максимум" ціни на тепло і гарячу воду   

Учасниця "Холостяка" пройшла у Фінал "Міс Україна-2021": не" Зайка", і не Анна Богдан

В Україну сунуть морози: коли чекати мінусів зі снігом

Показати ще

Як повідомлялося раніше, в 2019 році Міжнародна фінансова корпорація (IFC) провела перевірку Укргазбанку, за підсумками якої заявила про неможливість інвестувати у фінустанову через кримінальні справи, пов'язані з розкраданнями, і велику кількість проблемних кредитів. Василь Горбаль входив до близького кола Віктора Януковича, обирався народним депутатом від Партії регіонів, керував Львівською облдержадміністрацією. 16 Вересня 2020 року рішенням Верховної Ради України втретє був призначений членом Ради НБУ.