50 народних депутатів направили до Конституційного Суду України звернення про визнання неконституційними наказів Президента про призначення чинного складу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Про це повідомила прес-служба Конституційного Суду України.

Згідно копії конституційного звернення, призначаючи всіх діючих членів НКРЕКП, Президент Володимир Зеленський вийшов за межі конституційних повноважень.

Також підписанти звернення просять визнати неконституційними дві норми перехідних положення Закону України «Про НКРЕКП " Про повноваження Президента визначати ротацію членів Регулятора

Депутати попросили КС визначити їх звернення як невідкладне через критичну ситуацію, що склалася на енергоринку.

Популярні новини зараз
Похід у ТЦК перевернув життя IT-фахівців: "Змінився світогляд. Це ж*па" Українці в паніці змітають із полиць пристрої для зарядки: ціни починають не кусатися, а з'їдати Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення
Показати ще

Нагадаємо, чинний склад НКРЕКП був призначений президентом Володимиром Зеленським у жовтні 2019 р.У грудні того ж року на енергоринку почалася криза, яка до березня 2020 р. стала найбільшою за всю історію незалежної України.

За даними тимчасової слідчої комісії парламенту, яка була створена навесні 2020 р.для з'ясування причин кризи, відповідальність за нього лежить на НКРЕКП.

Восени 2020 р.підходи НКРЕКП до регулювання ринку розкритикував Секретаріат Енергетичного Співтовариства ЄС. Також відповідальність за маніпуляції на ринку на регулятор поклав Антимонопольний комітет України, зажадавши від комісії припинити маніпуляції і штучне обмеження конкуренції.

На тлі критики роботи регулятора додатково розгорівся корупційний скандал навколо голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через його сімейний енергетичний бізнес.