Випускників шкіл хочуть звільнити від державної підсумкової атестації через коронавірус.

Читайте Знай в Google News!

Через пандемію Міносвіти розглядає варіант скасовування Державної підсумкової атестації у формі ЗНО для випускників середніх шкіл у 2021 році. Про це повідомив в. о. директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко в коментарі Освіта.ua.

Наразі в Центрі оцінювання якості освіти визначили, що випускники самі вибиратимуть, як їм проходити ДПА – або в закладі освіти (письмова чи усна форма, зокрема з використанням дистанційних технологій), або у формі ЗНО.

Втім, такий вибір зможуть робити лише ті випускники, які не мріють про вищу освіту.

Популярні новини зараз

Носити чи не носити? Відомий адвокат розповів, чи потрібна маска після вакцинації

Даша Квіткова і Микита Добринін передумали розлучатися? Родина "Холостяка" розкрила таємницю примирення

Юрій Ткач усамітнився в лісі з двома жінками і відразу пошкодував: надкусила його грибочки

Прості способи відрізнити справжню ковбасу від підробки: зовнішній вигляд, запах і не тільки

Показати ще

Для абітурієнтів ЗНО проведуть в установлені терміни. Пробне тестування відбудеться вже 10 квітня, однак цього року його можна буде пройти лише з одного предмету, а реєстрація на основну сесію ЗНО стартує з 1 лютого.

ЗНО в школі, скрін з відео Espreso.TV
ЗНО в школі, скрін з відео Espreso.TV

"У разі вибору зазначеної моделі зменшиться кількість учасників ЗНО з кожного предмета, а отже, і загальна кількість тестувань. Така ситуація пов‘язана з тим, що значна частина учасників тестування з числа учнів закладів вищої освіти і переважна більшість із числа учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти реєструється для участі в ЗНО виключно з метою проходження ДПА", – зазначив Валерій Бойко.

Але є одне "але". За українським законодавством, проходження підсумкової атестації за повну загальну середню освіту з державної мови, математики та інших предметів має обов’язково здійснюватися у формі ЗНО.

Тому парламентарі мають прийняти відповідні зміни до закону, щоб дати можливість випускникам, які не прагнуть вищої освіти, оминути ЗНО.

"У зв’язку з цим, у разі обрання такої моделі проведення ЗНО-2021, Верховна Рада має прийняти відповідні законодавчі зміни, які унормують можливість проведення у 2021 році ДПА за рівень повної загальної середньої освіти не лише у формі ЗНО", – підкреслив Валерій Бойко.

Парламент повернеться до цього питання не раніше березня, тому що тільки тоді буде видно приблизну епідемічну ситуацію.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, письменник розкритикував шкільний курс української мови

Як повідомляв портал Знай.ua, в Україні можуть запровадити 12-річну систему навчання в школах

Також Знай.ua писав, в Україні масово закривають школи