Ми щодня відвідуємо супермаркети для того, щоб поповнити наш холодильник харчами та придбати необхідне для дому. Втім звичайна прогуянка між полицями може додати вам проблем та неабиякого стресу.

Як себе поводити в ситації, коли на виході охоронець магазину просить пройти із ним та показати вміст ваших кишень, розповів адвокат Олександр Моргун у своєму Telegram-каналі.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Дуже важливо вміти захистити свої права у такій принизливій ситуації.

Пам'ятайте, що охоронець має право лише попросити вас добровільно показати вміст кишень чи сумки.

Популярні новини зараз
По 50 гривень з пенсіонера: абоненти Vodafone скаржаться на безпідставне списання грошей Працюючи все життя заробили мізерні виплати: чому у стареньких крихітні пенсії В Україні помітили НЛО і одразу на фронті Будуть зайві нарахування за воду: власників квартирних лічильників попередили
Показати ще

"Якщо покупець погодиться зробити це добровільно, то це не буде вважатися обшуком і оглядом. Але в такій ситуації покупець викладає з кишень або сумки особисті речі та показує їх охороні, а не дозволяє копирсатися у власних речах" - пояснює юрист.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

Важливо пам'ятати, що такий огляд має проводитись лише у присутності свідків та за наявності реальних підстав (відео з камер спостереження).

Якщо ж охоронець тисне на вас та примушує вивертати кишені, викликайте поліцію.

Супермаркет. Фото: скрін youtube
Супермаркет. Фото: скрін youtube

У випадку, якщо підозри охоронця не підтвердяться, ви будете мати право на моральне відшкодування.

Олександр Моргун додав, що поскаржитися на протиправні дії охоронців можна до Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів або територіальних підрозділів, правоохоронних органів чи суду.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, не завжди винен покупець: що робити, якщо ненароком пошкодили товар у магазині

Також наш портал інформував, сезон мандаринів у розпалі: як вибрати стиглий та солодкий фрукт на полицях магазину.

Крім того, ми писали, перестаньте купувати кондитерку та ковбаси: українців суворо попередили.