У Головному управлінні Пенсійного фонду на Донеччині представили подробиці про пенсійне забезпечення для військовослужбовців. Закон України гарантує право на довічну пенсію за вислугу років для тих, хто служив у збройних силах та інших важливих органах.

Про це вони повідомили на своїй сторінці у Facebook.

Умовою отримання пенсії є звільнення з військової служби.

Умови пенсійного забезпечення військовослужбовців / фото: скріншот Facebook ПФУ
Умови пенсійного забезпечення військовослужбовців / фото: скріншот Facebook ПФУ

Існує три види пенсій: за вислугу років, за інвалідністю та у разі втрати годувальника.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам дали термін до 31 березня, інакше не буде виплат "Київстар" здивував користувачів нововведенням В Україні помітили НЛО і одразу на фронті Індексація торкнеться не лише пенсій: коли українці отримають підвищену зарплатню
Показати ще
1. За вислугу років (незалежно від віку, за наявності вислуги 25 років і більше; при досягненні на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності 25 років та більше страхового стажу, з яких не менше 12 років 6 місяців складає військова служба або служба в органах внутрішніх справ);
2. За інвалідністю (якщо вона настала при виконанні службових обов'язків або при проходженні служби);
3. У разі втрати годувальника (призначається непрацездатним членам сім'ї, які перебували на утриманні військовослужбовців, померлих, загиблих або зниклих безвісти).

Оформлення пенсії, скріншот: YouTube
Оформлення пенсії, скріншот: YouTube

Пенсії розраховуються на основі грошового забезпечення, враховуючи звання, оклад та стаж служби. Наприклад, пенсія за вислугу років може становити від 50% до 70% грошового забезпечення залежно від тривалості служби.

  • За інвалідністю – 40-100% грошового забезпечення, залежно від групи та причини інвалідності;
  • У разі втрати годувальника – 30-70% на одного утриманця залежно від причини смерті.

Законодавство надає право на пенсію у разі інвалідності, що виникла у процесі виконання службових обов'язків або під час проходження служби. Це забезпечує соціальний захист для військовослужбовців, які опинилися у скрутній ситуації внаслідок отриманих травм чи захворювань.

Важливо, що держава визнає та підтримує важливість служби своїх військових, готуючись забезпечити їм необхідний соціальний захист та пенсійне забезпечення після звільнення з військової служби.

Оформити заяву на призначення пенсії можна через уповноважені структури Пенсійного фонду або онлайн через веб-портал електронних послуг ПФУ. Ці заходи спрямовані на забезпечення соціального захисту військовослужбовців, звільнених зі служби та їхніх сімей.