Українців почав вражати небезпечний вид грипу. Медики повідомляють, що кількість хворих зростає.

В Україні розпочався сезон "важкого грипу". Напередодні Нового року від ускладнень грипу типу А помер чоловік, який захворів 20 грудня.  У важких хворих вже зараз тестується грип H1N1/pdm09, а в США зареєстрували понад дві тисячі смертей від вірусу. Про це повідомила лікар-інфекціоніст Національного медуніверситету ім. О. О. Богомольця Ольга Голубовська  на своїй сторінці в Facebook.

Медики дали поради, як можна відрізнити небезпечний вірус від сезонних ГРВІ, та як вберегти себе від інфекції.

Як відрізнити грип від ГРВІ

Популярні новини зараз

Карантин не для всіх – копи без масок наражають на небезпеку киян, соцмережі лютують

Курс валют на 2 квітня – гривня боляче впала після короткого злету

Зачинена на карантин киянка жорстоко вбила дочку і заявилася до копів - "нерви здали"

Улюблений смаколик дітей, який сподобається і дорослим — приготування лінивих вареників з сиру

Показати ще

Небезпечний грип має рядом специфічних симптомів.

  • хвороба починається раптово,
  • болить голова, відчуття ломоти в суглобах і м'язах,
  • болить горло, кашель,
  • температура підвищується до 38 °С і більше,
  • іноді до зазначених симптомів додається розлад шлунково-кишкового тракту - блювання і пронос.

Медики настійно рекомендують при перших симптомах звертатися до сімейного лікаря і не займатися самолікуванням.

Чому грип вбиває українців і коли чекати піку сезону

Ольга Голубовська пише, що інформація про важко хворих зараз надходить частіше всього із західних та центральних регіонів України, є смертельні випадки, а найближчим часом з'явиться інформація про їх збільшення. Часто це пов'язано з тим, що люди не звертаються за допомогою і лікуються вдома.

За даними МОЗ, нової хвилі захворювання слід чекати вже в кінці січня - початку лютого. Очікується два нові вірусу А/Канзас (H3N2) і А/Брісбен (H1N1), раніше їх в Україні не було.

Крім того, очікується і новий вірус В/Колорадо, який обійшла Україну стороною в минулому році, але "зачепив" інші країни.

Важливі поради пацієнтам від медиків
У будь-якої людини грип з "неважкого" може раптово стати "важким", тому у лікаря потрібно спостерігатися "в динаміці". Головним показником "тяжкості" є навіть не температура, а вираженість загальноінтоксикаційного синдрому.

У разі хвороби потрібно якомога раніше, бажано в перший день, звернутися до медиків, щоб вчасно почати лікування. Особливо це стосується груп ризику - вагітні, літні люди, діти, люди з серцево-судинними хворобами.

"Вакцинуватися ще можна і потрібно, але вакцинальний статус не повинен впливати на діагноз, враховуючи той факт, що щеплення повністю не запобігає захворюванню", - додала медик.

Як не захворіти на грип і ГРВІ
Медики впевнені, що найкращим способом захисту від грипу є своєчасна вакцинація, яку бажано проводити на початку сезону.

Але є ряд порад, які зменшать ризик інфікування. Потрібно частіше мити руки з милом, провітрювати кімнату, уникати контактів з хворими, вдягатися відповідно до  погоди і в цілому вести здоровий спосіб життя.