Українці постійно стежать, що відбувається на ринку валюти. Адже від курсу гривні залежить не лише, скільки валюти звичайний громадянин може купити за свою зарплату, щоб відпочити за кордоном. Курс суттєво впливає на інфляцію, прибутковість експортно-орієнтованих компаній та надходження податків до бюджету.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСтаном на травень 2020 року річна інфляція в Україні (зміна цін у травні 2020 року проти травня 2019 року) опустилася до рекордно низьких 1,7%.
Як пояснюють у Національному банку, саме зміцнення гривні у 2019 році сприяло такому різкому уповільненню інфляції. Там підрахували, що зміцнення гривні на 1% призводить до зростання інфляції на 0,08%. Якщо ж курс гривні навпаки почне падати, то кожен відсоток падіння курсу спричинить зростання інфляції на 0,22%.
Невигідне зміцнення гривні й державі. З одного боку, коли курс валют падає, то експортери отримують менше прибутків та платять менше податків до бюджету.
З іншого — падіння курсу іноземних валют призводить до зменшення податкових надходжень від ввезення імпорту.
Курс гривні росте, коли в Україні вистачає іноземної валюти. Довгоочікувана програма МВФ мала заспокоїти інвесторів та сприяти збільшенню валютних інвестицій в українську економіку, а отже — зміцненню гривні. Але не цього року.
Нагадаємо, долар по 30 та шалена інфляція – МВФ спрогнозував кризу в Україні до 2023-2024 років.
Як повідомляв портал Знай.uа,
Також портал Знай.ua писав, що