Згідно з даними загальнонаціонального опитування, проведеного дослідницькою компанією Gradus Research на замовлення Центру економічної стратегії, 94% опитаних українців не згодні, що ціни в Україні зростають надто повільно, а 88% - виступають проти ідей політиків, що країні потрібен вищий курс долара.

Як повідомляють у Центрі, респондентів запитали: "Окремі політики вважають, що ціни в Україні зростають надто повільно, і мають рости швидше. Чи погоджуєтеся Ви з ними?". 94% опитаних відповіли на це питання "ні", 2% - "так" і 4% не визначилися з відповіддю на дане запитання.

Курс валют, фото - znaj.ua
Курс валют, фото - znaj.ua

Респондентам також поставили схоже питання: "Окремі політики вважають, що країні потрібен вищий курс долара, наприклад, 30 грн за долар і вище. Чи погоджуєтеся Ви з ними?" 88% опитаних відповіли на це питання "ні", 5% - "так" і 7% не визначилися з відповіддю на це питання.

"Додатково ми запитали у респондентів, "Як Ви вважаєте, якщо ціни в Україні зростатимуть швидше, кому це буде більш вигідно?" та "Як Ви вважаєте, якщо курс долара в Україні зросте до 30 грн за долар і вище, кому це буде більш вигідно?", запропонувавши два варіанти відповіді "Простим людям і малому бізнесу" та "Олігархам", - йдеться у результатах дослідження.

Популярні новини зараз
Чому українці платять за світло втричі більше: за це питання серйозно візьмуться Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

У підсумку 88% опитаних впевнені, що швидше зростання цін буде вигідне олігархам, і лише 1% - що простим людям і малому бізнесу. Крім того, 87% вважають, що зростання курсу долара буде вигідним олігархам, і 2% - що простим людям і малому бізнесу. 11% опитаних було складно відповісти на дане запитання.

Курс валют, фото - znaj.ua
Курс валют, фото - znaj.ua

Наступним запитанням було: "Згідно із законом, пріоритетом Національного банку є досягнення та підтримка цінової стабільності в державі. На Вашу думку, наскільки добре в останні 2 роки Нацбанк підтримував цінову стабільність?". В результаті 28% опитаних обрали варіант "Добре, мене все влаштовувало", 54% - "Погано, ціни зростали надто швидко", і лише 1% вважають, що "Погано, ціни зростали надто повільно або падали". 17% було важко відповісти на ці питання.

"В проєкті постанови Верховної Ради фінансовий комітет парламенту звинувачує керівництво Нацбанку в надмірному фокусі на зниження інфляції і посиленні гривні. Голова комітету Данило Гетманцев заявляв, що утримання інфляції на низькому рівні не сприятиме підтримці економіки України. Водночас, результати опитування показують, що громадяни очікують від політиків та Національного банку саме стабільних цін та курсу національної валюти. Ініціативи політиків підтримати економіку масштабною емісією гривні, що неминуче призведе до стрибка цін і курсу гривні, прямо суперечать очікуванням їхніх виборців ", - заявив виконавчий директор Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський. Гліб Вільшинський

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, скандальна винищувачка корупції Клітіна приховала свій бізнес з декларації - ні слова

Як повідомляв портал "Знай.ua", чотири курортні країни відкривають кордони для туристів — де зможуть відпочити українці влітку

Також "Знай.ua" писав, заробітчан у Польщі чекає ізоляція — відновлено карантин для пасажирів авіарейсів з України