Ексміністерка охорони здоров'я Уляна Супрун прокоментувала проблема відновлення навчання у школах в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. На думку колишньої очільниці МОЗ, учням корисно повернутися до фізичних занять у школах, однак це вимагає виконання низки рекомендацій.

Відповідний допис був опублікований на сторінці діячки в соціальній мережі Facebook.

Менш ніж за два місяці розпочинається навчальний рік, тож питання відновлення навчання в школах і підготовки до цього процесу зараз дуже на часі.

"Новопризначений в.о. міністра освіти Шкарлет нещодавно заявив, що скоріш за все навчання буде змішаним — частково офлайн, частково онлайн.При цьому секретар РНБО Данілов вважає, що українським школам потрібно починати готуватись до дистанційного навчання. Такі протилежні заяви — свідчення того, що плану поки немає, хоча вже давно час визначитися і працювати над підготовкою", - наголосила Супрун.

При цьому медик звернула увагу, що Американська академія педіатрів (AAP) наполегливо виступає за те, щоб діти були фізично присутні в школах, оскільки "тривалий час без навчання у школі пов’язують з поглибленням соціальної ізоляції, що ускладнює виявлення та подолання важливих дефіцитів у навчанні, збільшує рівень фізичного чи сексуального насильства над дітьми та підлітками, є фактором ризику, який може спричинити вживання наркотиків та появу психічних розладів і загалом має негативний вплив на здоров’я (через неповноцінне харчування та брак фізичної активності)".

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз
Показати ще

Супрун, фото: youtube
Супрун, фото: youtube

Однак повернення учнів у класи вимагає дотримання низки рекомендацій:

◾ Фізичне дистанціювання має бути пріоритетом.

→ Це означає, що над усіма іншими заходами йому потрібно надавати перевагу. Основні принципи — це зменшення кількості учнів у класі, щоб можливо було дотримуватися дистанції у 2 метри, якщо є можливість — переносити навчання на відкрите повітря.

→ Особливо важливо дотримуватися дистанції дорослому персоналу, одягати маску, а також встановлювати фізичні бар’єри, коли зберігати відстань неможливо. Крім цього рекомендують всі зустрічі персоналу проводити онлайн, обмежити доступ сторонніх людей (навіть батьків) у приміщення будівлі школи.

◾ Для маленьких дітей.

Їм дотримуватися фізичної дистанції може бути важко, тому рекомендують акцентувати увагу на інших стратегіях, а саме: дотримання гігієни рук, просвітництво щодо передачі інфекційних хвороб, перенесення занять на свіже повітря, розподіл дітей на когорти (для зменшення “змішування” дітей), обмеження доступу до будівлі. Маски для дітей не рекомендують, бо, передусім, дітям також може бути складно правильно їх носити, тому це не має сенсу.

◾ Для старших дітей.

→ Обов'язкове дотримання фізичної дистанції між вчителями та учнями.

→ Рекомендація носити маску, якщо неможливо дотримуватися дистанції, уникнення фізичного контакту під час активності, коли діти посилено дихають (фізичні вправи, спів) — такі активності повинні відбуватися за змоги на вулиці.

→ Столи в навчальних кабінетах мають бути розміщені на відстані 1,5-2 метри. Якщо є можливість перенести навчання на відкритий простір — треба її обов’язково використовувати.

→ Максимально зменшити кількість контактів всередині будівлі (наприклад, замість переходу дітей по класах, це можуть робити вчителі; також рекомендують запровадити когорти — коли діти фізично присутні завжди в однаковому складі, а їхня кількість менша).

◾ Щодо спільного простору у будівлі школи.

→ Якщо можливо, у коридорах рекомендують створити смуги для руху в одну сторону і на підлозі їх позначити стрілками чи будь-яким іншим способом.

→ Розробити графіки переміщення дітей по кабінетах так, щоби вони не змішувалися в коридорах. Так само запровадити графік відвідування їдалень. За змоги розпланувати процес так, аби діти залишалися в одній групі та одному класі, змінювалися лише вчителі.

→ Під час спільних ігрових активностей на майданчиках варто обмежити кількість дітей, які беруть у них участь.

◾ В рекомендаціях окремо розписано як організувати дезінфекцію і прибирання приміщень, забезпечити заклади засобами індивідуального захисту, поради щодо проведення температурного скринінгу і його доцільності, важливість розробки алгоритмів у випадку прояву симптомів в учнів або вчителів та навіть поради щодо організації психологічної підтримки учнів та вчителів.

Супрун звернула увагу й на досвід країн, які вже відновили навчання у школах або презентували необхідні політики.

"В той час як уряди деяких країн в розпал пандемії змогли знайти вихід та навіть відновили навчання, а інші почали до цього готуватися, в Україні все далі відтягують це рішення. І замість того, щоб нарешті визначитися і почати готуватися, тримають у невизначеності дітей, батьків, вчителів та всіх людей, які залучені до навчального процесу. Це не лише втрата часу, який можна було б використати на підготовку, але й прояв тотальної неповаги до людей", - підкреслила Супрун.

Пандемія COVID-19 змінює підхід до всіх аспектів нашого життя. І школи не стануть виключенням 👩‍🏫 Через поширення...

Geplaatst door Уляна Супрун op Maandag 8 juni 2020

Нагадаємо, Супрун налякала українців новою "страшилкою", винні песики.

Як повідомляв портал Знай.uа, колишнього заступника Супрун запідозрили в "експериментах над українцями".

Також портал Знай.uа писав, що медичні маски небезпечні для дітей – Супрун попередила батьків про страшні наслідки.