Шкільний конфлікт – характерне явище для будь-якого навчального середовища. Вчитель, психолог і експерт з інклюзивного навчання в інтерв’ю УП.Життя розповідають як правильно підійти до вирішення таких конфліктів, а також про навички, які для цього потрібні.

"Тема вирішення конфліктів в шкільному середовищі є однією з найбільш актуальних. Вона зачіпає психоемоційний стан усіх учасників та учасниць освітнього процесу", - зазначає вчитель інформатики.

Школа, скріншот: YouTube
Школа, скріншот: YouTube

Невирішені конфліктні ситуації негативно впливають на успішність та активність школярів, порушують взаємодію у колективі, формують викривлене почуття справедливості у дітей на етапі формування їх, як особистості.

Дитачий психолог Анна Покровська зазначає, що булінг і конфлікт – різні явища.

Популярні новини зараз
Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Повістки та перевірки на вулицях: ТЦК готуються до посиленої мобілізації За графіком не лише світло, а й вода: комунальники запроваджують нові обмеження Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Конфлікт – це симетрія, в ньому беруть участь дві сторони, які можуть впливати на розвиток подій.

Булінг – це не звичайна сварка між дітьми, а асиметричні відносини, в яких влада та вплив є лише в однієї сторони – агресора.

Агресор, в даному випадку, є колективним. В нього можуть бути свідки, як активні, так і пасивні. Діти, які спостерігають цей процес, зазвичай мовчать, навіть якщо розуміють, що це погано. Така модель поведінки продиктована страхом йти проти сили ініціатора агресії та потенційно стати його наступною жертвою.

Окрім дітей, причиною булінгу може бути й несвідома поведінка вчителя. Приміром, коли вчитель має нерівне відношення до учнів – хтось постійно ходить в улюбленцях, а хтось є завжди "крайнім". У такий спосіб він дає іншим дітям певний посил: ця дитина вчиняє погано, вона не така, як всі.

Школа, скріншот: YouTube
Школа, скріншот: YouTube

Особливо це стосується молодшої школи, де у дітей ще не досить добре розвинуте критичне мислення і вони легше піддаються впливу, орієнтуються на слова та вчинки дорослих, у тому числі і вчителів.

Упереджене ставлення вчителя до однієї дитини інші сприймають як сигнал до дії. Спрацьовує система, в якій є агресор і жертва. У більшості випадків ані діти, ані вчитель не розуміють, що вони є агресорами.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, мам, я пофарбуюся у сіро-буро-малиновий? Чому підлітки кардинально змінюють зовнішність.

Як повідомляв Знай. ua, чим обернуться експерименти зі здоров'ям і "народними методами".

Також Знай. ua писав, що київські школярі відловлюють "оленів" на дорозі – вчіться, копи.