З 1 серпня в Україні збільшиться тариф на передачу електроенергії. Його підвищать не в два рази, як передбачалося раніше, а практично на 55%. Крім цього також піднімуться тарифи за транспортування газу.

Платіжки з новими цифрами прийдуть уже в липні, пише видання "Хвиля".

Тарифи за газ

В Україні з 1 липня змінили ціни на транспортування газу. Таким чином, газ для населення з червня подешевшав на 6% - до 2,14 гривні за кубометр (без урахування податків і витрат на розподіл і транспортування).

Однак, вказана ціна не враховуєрозмір абонплати, яка з цього місяця підніметься на 24%. При цьому її розмір у всіх різний. З одного боку, він залежить від постачальника, а з іншого - від того, скільки за "газовий рік" (з жовтня по жовтень) блакитного палива було витрачено.

Відзначається, що ціна на газ складається з двох частин - газ сам по собі і його транспортування. Ціна самого газу в липні не зміниться, а от вартість транспортування в наступному місяці помітно зросте.

Більш того, доставка газу обходиться значно дорожче в населених пунктах з низькою щільністю населення. У той час як у великих містах з цим набагато простіше.

Так, у Києві найбільш "бюджетний" тариф по Україні - 34 копійки за один кубометр (в Київській області - 1,09 гривні). Для порівняння, споживачам у Львівській області потрібно сплатити 3,28 гривні за кожен кубометр газу.

Зміна тарифів торкнуться споживачів, в чиїх будинках немає газового лічильника. Таким чином, з 1 липня близько півмільйона громадян отримають платіжки зі збільшеними сумами - в результаті підвищення норм споживання газу.

Тарифи за електрику

Українців з 1 серпня чекає підвищення тарифів на послуги з передачі електричної енергії та послуги диспетчерського (оперативно-технологічного) управління НЕК Укренерго. Дане рішення 11 липня прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг на своєму засіданні.

Зокрема, тарифи на послуги складуть:

з передачі електричної енергії - 240,23 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 155,40 грн / МВт · год, без урахування ПДВ);
за диспетчерським (оперативно-технологічним) управління - 24,75 грн / МВт · год (з 1 січня до 1 серпня 2020 року - 10,23 грн / МВт · год, без урахування ПДВ).

Відзначається, що проект рішення до засідання 11 липня передбачав зростання тарифу в 2,1 рази - до 327,97 грн / МВт · год, а початкова пропозиція НЕК була довести тариф до 604,51 грн / МВт · год.

Популярні новини зараз
В Україні індексація пенсій отримала "добро": хто отримає надбавку вже у серпні Перетин кордону стане квестом: прикордонникам дадуть повну свободу дій – перевірятимуть усіх Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, у Дніпрі накрутили ціни на газ

Як повідомляв портал Знай.ua, у Тернополі знизять тарифи на централізовану подачу гарячої води

Також Знай.ua писав, харків'янам несподівано включили опалення в кінці червня