Пленарне засідання Верховної Ради, що розпочалося 16 липня о 10.00, стартувало з гарячих подій. Після призначення нового голови Нацбанку України перед нардепами постав законопроект № 3856 "ро призначення Ольги Піщанської на посаду Голови Антимонопольного комітету України", кандидатуру якої особисто прийшов представляти прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Однак, саме це питання у порядку денному викликало хвилю протестних "Ні!" від представників багатьох фракцій. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Ольга Піщанська - фото  Ukranews
Ольга Піщанська - фото Ukranews

У виборі відсутній принцип професійності: "Саме тому українська економіка летить в прірву"

Втім, промова прем'єр-міністра не допомогла у одностайному визначенні із кандидатурою.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат: є лише 10 днів Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення Українці не можуть скористатися перевагами двозонних лічильників: чому немає обіцяної економії
Показати ще

Як підкреслив нардеп Володимир Ар'єв, дана пропозиція стала черговим продовженням ланцюга у призначенні людей не за принципом професійності, а за принципом особистої відданості.

"Зараз трошки обідно стало за Євгена Кошового – рік йому не можуть знайти посаду. Та що ж таке відбувається?! Він чим провинився перед Зеленським – це ж його друг, вічний партнер по інтермедіям, на роялі грали разом. Уже весь "95 квартал" перейшов на Банкову 11, яка вже сама стала 95 кварталом, судячи з того, що виходить звідти: то Луцька область з'явиться, то Литву з Латвією переплутають, то Словаччину зі Словенією. А в Верховній Раді – як мінімум, 5 з "95 кварталу" і купа КВН-щиків. В результаті ми отримаємо законопроекти, в яких норми суперечать одна одній", - зазначив з трибуни народний депутат України Володимир Ар'єв.

Верховна Рада, нардепи заблокували трибуну та крісло спікера - фото Знай.ua
Верховна Рада, нардепи заблокували трибуну та крісло спікера - фото Знай.ua

В ході протестів пригадали і відеоролик Володимира Зеленського ""ні – кумівству".

"Зеленський обіцяв у ролику, що кумів призначати не буде. І, дійсно, він кумів не призначив – призначає друзів, а зараз сусідку або сестру сусідки. Чим ця кандидатка була відома? Вона ще рік тому очолювала Товариство з обмеженою відповідальністю, а зараз буде головою Антимонопольного комітету? Ви уявляєте, які важливі питання ставляться на цьому рівні? Для цього треба мати знання, а не бути студенткою, як вона є. Саме тому українська економіка летить в прірву", – підкреслив Володимир Ар'єв.

Категоричне "проти" висловили і представники фракції "Батьківщина".

Юлія Тимошенко - фото Знай.ua
Юлія Тимошенко - фото Знай.ua

"Виступаючи проти політики кумівства, ми будемо голосувати проти. Це має бути орган, який може дійсно зробити конкурентне середовище в державі – на сьогодні ця кандидатура не відповідає вимогам. Невже ви не бачите, що коїться на всіх ринках України? Це повинен бути реальний контроль, повинне діяти антитрестове законодавство – на жаль, ми не маємо можливості нести зміни на краще з такою кандидатурою", - наголосив нардеп Сергій Соболєв.

Сумніви щодо кандидатури Ольги Піщанської на посаду голови Антимонопольного комітету висловили і у фракції "Голос".

Та, незважаючи на масове вислолювання "проти", рішення все ж було прийняте.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.