В Монтані, США було знайдено залишки нового виду динозаврів. Увагу ЗМІ привернув дещо екзотичний зовнішній вигляд тварини - це невелика істота, покрита пухом, з одним великим кігтем на передніх лапах.

Джерело: електронне видання SciNews.

Близько 66 мільйонів років тому, разом з величезними тиранозаврами і диплодоками, нашою планетою бігали крихітні альваресзаврові (Alvarezsauridae). Йдеться про сімейство невеликих динозаврів, тіла яких були покриті пір'ям і досягали всього лише 3-метрової довжини. У цих створінь була дуже помітна і в якійсь мірі безглузда особливість - на їх передніх лапах було тільки по одному пальцю, на яких зростав один великий кіготь.

На зображеннях динозаври дійсно виглядають дивно і незграбно але, насправді, за допомогою своїх пазуристих лап вони дуже вміло шукали комах під гнилою корою дерев і гніздах. Нещодавно дослідникам вдалося відкрити новий вид цих створінь і розповісти ще кілька цікавих фактів. Наприклад, стало відомо, що з віком кігті динозаврів ставали міцнішими.

Скам'янілості літаючих динозаврів, фото: Science Daily
Скам'янілості літаючих динозаврів, фото: Science Daily

Популярні новини зараз
Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня Українці зможуть насолодитись світлом: енергетики дають оптимістичний прогноз Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК
Показати ще

Нещодавно вчені виявили інший вид невеликого динозавра - розміром з чашку кави. Археологи на Мадагаскарі зробили важливе відкриття, яке може допомогти зрозуміти, як з'явилися динозаври. Під час розкопок був виявлений скелет маленького ящера, який отримав назву Kongonaphon kely,

Фахівці вважають, що знахідку приблизно 237 мільйонів років, що відповідає тріасового періоду. На думку вчених, рептилія належала до групи Ornithodira – це останній предок динозаврів і літаючих ящерів. Ученим належить зрозуміти, як маленьке створіння, зростом з кавову чашку, змогли еволюціонувати і дати початок величезним динозаврам.

На сьогоднішній день Kongonaphon kely вважається найменшим предком динозаврів. Раніше вчені висували теорію, що ящери, що жили на Землі перед початком ери динозаврів, могли бути набагато меншими в розмірах. Знахідка на Мадагаскарі підтверджує це.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, археологи знайшли закляття в 3000-річному саркофазі староєгипетського жерця.

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що під християнським собором виявили стіну з людських кісток, жахливу знахідку понад 300 років.

Також портал "Знай.uа" писав, що у тропічних джунглях знайдений доісторичний хижак, якого світ ще не бачив.