Вчені б'ють на сполох - вже через пару десятиліть частина України може перетворитись на пустелю.

У 2050-2100 роках на Півдні України буде спостерігатись жорсткий дефіцит водного балансу і регіон перетвориться на пустелю.

Про це розповів Директор Інституту водних проблем і меліорації Національної академії аграрних наук України Михайло Ромащенко під час круглого столу "Стратегія розвитку системи зрошення в Україні", організованого Всеукраїнською Аграрною Радою, повідомляє прес-служба ВАР.

"Україна - лідер у світі по зростанню середньорічної температури – понад 0,6 градуса Цельсія за 10 років. Що нас очікує? Ми взяли десять найбільш поширених кліматичних моделей і спробували змоделювати, що буде з наших кліматом, з водними ресурсами в Україні у 2050 і у 2100 роках. Отож, температура до 2050-го року зросте на 2,2-2,5 градуси, до 2100-го – на 3,1-3,3 градуса. Опади, за виключенням західних регіонів і Півночі залишаться практично незмінними. Який висновок? Відбуватиметься зростання сумарного випаровування та зменшення річкового стоку", - пояснює науковець.

пустеля, ілюстративне фото з вільних джерел
пустеля, ілюстративне фото з вільних джерел

Популярні новини зараз
Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Накриє "золотий дощ" або ж хвиля кохання: які 3 знаки Зодіаку будуть найщасливішими наприкінці липня "Резерв+" не підтягує дані: коли чекати повістку Після оновлення даних у "Резерв+" можуть бути неприємності – за що прийдуть штрафи
Показати ще

Уже зараз зросло сумарне випаровування, яке запустило процес зневоднення території України

"Динаміка водного балансу буде змінюватись. Дефіцит вологи у 2050 році становитиме 550-570 мм, у 2100-му – 700 мм. Фактично, це – пустеля. У 2100 році до 60% території України буде із жорстким дефіцитом водного балансу для ведення сільського господарства. Уже зараз зросло сумарне випаровування, яке обумовило процес зневоднення території України", - зазначив Михайло Ромащенко.

Михайло Ромащенко, фото: uacouncil.org
Михайло Ромащенко, фото: uacouncil.org

Як зазначив науковець, за таких умов єдиним фактором забезпечення сталості сільськогосподарського виробництва, особливо на Півдні, є зрошення.