В Україні дітям дозволили отримувати освіту вдома за власним бажанням. Це право поширюється як на тих дітей, які тільки починають навчання, так і ті, хто вже пробували вчитися в школі.

Про механізм роботи нововведення розповіла державний експерт при МОН Сторчак Ніна.

Законне становище МОН, при якому діти мають право на дистанційне навчання, набула чинності 20 серпня 2019 року.

Батьки повинні написати заяву про бажання домашнього навчання на ім'я директора школи, у разі, якщо він вже є учнем школи.

Якщо дитина вперше вступає до навчального закладу, то батьки пишуть заяву про його зарахування і надають стандартний набір документів: копію свідоцтва про народження дитини, медичну довідку і т. д.

Популярні новини зараз
Затримка виплат: Пенсійний фонд пояснив, що буде з пенсіями та субсидіями за травень Добровільний візит до ТЦК не врятує від штрафу: за що покарають деяких чоловіків Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи Пенсія збільшиться на 50%: українцям розповіли про лазівку у виплатах
Показати ще

Однак батьки повинні розуміти повну відповідальність за таке рішення. У випадку домашнього навчання усю відповідальність за якість такої освіти несуть вони. Але оцінювати якість буде той навчальний заклад, в яке подавалися документи, там же будуть видаватися документи про освіту.

Для сімейно-домашньої форми навчання передбачено тестування знань 4 рази на рік. Він, як і все, після 4, 9 та 11 класу здає підсумкову державну атестацію. У разі успішної здачі – йому видають атестат.

Школярі, скріншот: YouTube
Школярі, скріншот: YouTube

У будь-якому випадку дитина перебуває в певному класі навчання. Для нього разом з батьками складається індивідуальний план. Це може бути і шкільна програма та інша офіційно затверджена форма навчання. В індивідуальній програмі є перелік предметів, графік консультацій, а також час і програма оцінювання знань. Дитина на дистанційному навчанні має право користуватися шкільними підручниками, так як він полягає у певному класі навчального закладу.

Ніна Сторчак відзначає, що були численні запити від батьків, щоб дітям дозволили навчатися вдома. Одні діти багато хворіють, інші постійно беруть участь у змаганнях, а деякі не довіряють якості освіти в звичайній школі.

"Немає обмеження за віком дитини, його перевести на таку форму навчання можна з будь-якого класу. Немає переліку осіб, яким дозволяється такий перехід. Все тут підпорядковано тільки задоволенню освітніх потреб дитини, її здібностям, досвіду та мотивації", - сказала експерт при МОН.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, які заходи вживаються в школах різних країн світу.

Як повідомляв Знай. ua, у Міносвіти озвучили три сценарії початку навчального року.

Також Знай. ua писав, що абітурієнти завалюють уряд скаргами.