Відповідно до ч. 4 ст. 24 Закону "Про відпустки" передбачена заміна частини щорічної відпустки грошовою компенсацією за бажанням працівника. Разом з цим, тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути меншою, ніж 24 календарних дні.

Читайте Знай в Google News!

Про це розповіли у Держпраці Дніпропетровської області.

Відповідно, компенсація можлива лише в межах робочого року та після його закінчення за умови, якщо працівник використав 24 календарні дні щорічної основної та додаткових відпусток за цей робочий рік.

Відпустка, скріншот: YouTube
Відпустка, скріншот: YouTube

Популярні новини зараз
Графіки відключення електроенергії на 25 червня Українці можуть залишитися без газу через борги сусідів: газовики відключають майже цілі під'їзди "Укрзалізниця" змінила серйозне правило – потрібно знати про це заздалегідь Українців змусять платити за власні заощадження
Показати ще

Якщо у працівника є невикористані щорічні основні відпустки тривалістю 24 календарних дні кожна, то компенсацію він отримати не зможе. Пояснюється це тим, що відпустка надається працівнику для відпочинку і зміцнення здоров'я, тому закон і забороняє роботодавцю компенсувати грошима ненаданий відпочинок.

Особам віком до 18 років, заміна всіх видів відпусток грошовою компенсацією не допускається. Накопичувати, а потім використовувати або отримувати компенсацію можна тільки за щорічні відпустки, які передбачені п.1 ч. 1 ст. 4 Закону, і додаткову соціальну відпустку на дітей відповідно до ст. 19 Закону.

До таких відпусток належать:

  • щорічна основна відпустка;
  • щорічна додаткова відпустка за роботу зі шкідливими та важкими умовами праці;
  • щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці;
  • інші щорічні додаткові відпустки, передбачені законодавством;
  • додаткова соціальна відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи А групи I.

У випадку, якщо працівник звільняється і має невикористані відпустки за минулі роки або поточний рік, але не хоче їх брати, підприємство виплачує йому грошову компенсацію за всі дні цих відпусток. Для обчислення відпускних враховується середній заробіток працівника за останні 12 календарних місяців. Сума компенсації обчислюється як добуток середньоденного заробітку та кількості календарних днів невикористаних відпусток.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи, надається не за робочий, а за календарний рік. Тому в разі звільнення працівника на початку або в середині року йому виплачується компенсація за таку відпустку повної тривалості.

Готівка, скріншот: YouTube
Готівка, скріншот: YouTube

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, гімн у виконанні Dzidzio затьмарив виступ Зеленського з нагоди Дня незалежності України, які пройшли 24 серпня на Софіївській площі у КИєві

Як повідомляв портал "Знай.ua", Сніжана Єгорова після скандалу пішла у поліцію: "Мені і моїм дітям погрожували"

Також "Знай.ua" писав, що Олена Зеленська після пережитої хвороби звернулася до українців на День Незалежності: "Червона лінія, за якою..."