На всіх власників електросамокатів, гіроскутерів і гіробордів чекає сюрприз. Тепер вони стали повноправними учасниками дорожнього руху і зобов'язані дотримуватися певних правил і платити штрафи за їх порушення.

Верховна Рада України прийняла за основу законопроєкт № 3023, який запроваджує нову категорію учасників дорожнього руху - "користувачі персонального легкого електротранспорту", а також визначає їхні права та обов'язки. Про це повідомляє Інформатор.

Згідно з документом, до такого персонального легкого електротранспорту відносяться категорії, які рухаються з використанням одно-, дво- або триколісного механічного транспортного засобу, який приводиться в рух за допомогою електродвигуна: електричні скутери, cегвеї, гіроборди, гіроскутери і т.д. Крім інвалідних колясок та велосипедів, обладнаних електродвигунами.

Водії персонального легкого електротранспорту отримають право їздити по спеціальних велосипедних доріжках, а при їхній відсутності - по краю проїзної частини дороги, вулиці чи узбіччю.

При користуванні легким електротранспортом будуть діяти такі правила:

✅не користуватися під час руху засобами зв'язку, тримаючи їх у руці;
✅під час руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості або при русі поза населеним пунктом, виділити себе з допомогою світловідбивних елементів, які закріплюються на зовнішньому одязі або іншим способом.

Популярні новини зараз
Для українців вигадали нові платіжки: тарифи не підніматимуть, але платити доведеться більше Сукня за 8 млн грн, вілла росіян і Максим Галкін - тамада: весілля киян у Комо розлютило українців Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку
Показати ще