Азовське море і в розпал оксамитового сезону атакували небезпечні морські монстри - медузи корнероти. Опік від щупалець такої медузи може викликати сильну алергічну реакцію. Особливо небажано контактувати з цими тваринами дітям до трьох років і людям похилого віку.

Читайте Знай в Google News!

Відпочиваючі на курорті Строганівки в Приазовському районі поділилися знімками медуз. І хоча, судячи з них, тварини вже загинули, чіпати навіть мертву медузу-небезпечно.

Азовське море, фото: скріншот з відео
Азовське море, фото: скріншот з відео

Розміри корнеротів просто гігантські. При цьому вони не є представниками фауни Азовського моря. Вчені кажуть, що медуз приносить сюди течією, і вони фактично тут вмирають.

Популярні новини зараз
Мізерні пенсії стануть ще меншими: у кого ПФУ може забрати частину виплат Доведеться заплатити зі своєї кишені: водоканальники попередили з приводу лічильників На українських будівництвах закінчуються робітники – який вихід знайшли Потрібно терміново нести документи: українським пенсіонерам дозволили у червні "відновити" виплати
Показати ще

Медузи, фото: Styler
Медузи, фото: Styler

Медузи, фото: Styler
Медузи, фото: Styler

Медузи, фото: Styler
Медузи, фото: Styler

Науковці зауважують, що корнероти потрапляють з вод Чорного моря, коли змінюється вітер, напрямок течії і рівень солоності води. Розмножуватися вони тут не можуть, втім, як і покинути акваторію. І власне, вижити їм також не вдається, а от нанести шкоду людям можуть легко.

Якщо вам не пощастило постраждати від жалких щупалець корнерота, лікарі радять промити рану солоною (морською) водою, по можливості видалити частинки пекучих ниток від щупалець. Якщо ви алергік, то варто прийняти антигістамінний препарат.

Нейтралізувати опік можна соком лимона, або ж можна промити розчином харчової соди або 5%-им оцтом.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, українське мертве море може зникнути назовсім: екологи б'ють на сполох.

Як повідомляв Знай. ua, Кирилівку захопили медузи, туристи знімають купальники.

Також Знай. ua писав, що на березі знайшли сотні мертвих тіл риби, якій ніколи не стати таранкою.