Перші статуї і зображення єгипетських фараонів археологи стали знаходити ще в кінці позаминулого століття. Нікому з археологів донині не приходило в голову дивуватися, чому це майже у всіх статуй був якийсь дефект. То у Тутанхамона ніс відбитий, то у Нефертіті немає руки. Деякі статуї були без очей. Здавалося б-все очевидно. Статуї стародавні, 25 століття до нашої ери. Так що нічого дивного, що статуї були "калічними" - мало що зберігається так довго.

Але, як повідомили CNN, посилаючись на слова американського археолога і єгиптолога Едварда Блайберга, не все було так просто. Час не при чому. А скульптурам шкодили цілеспрямовано. 

"Правителі різних династій боролися за владу, тому розбрати залишили шрами в прямому і переносному сенсі в кожному історичному періоді", - розповідає Блайберг. 

Він зазначив, що зображенням людського тіла жителі Стародавнього Єгипту приписували надприродні сили. 

Популярні новини зараз

Олена Зеленська на виборах зробила те, на що не наважувалася жодна перша леді: на одній хвилі з українцями

Українці голосують, пенсія може не прийти, в Азовському морі горить путінський танкер, а водії вже "святкують" - головне за ніч

Українців попередили про плани стихії на осінь і зиму: "Готуйтеся до спеки"

У львів'ян відберуть автівки на дизелі

Показати ще

"Без носа статуя, тобто дух померлої людини, переставала дихати, а, отже, її прообраз не міг відродитися.”

Єгиптяни свято вірили в загробне життя. Правителі, які керували країною, боялися, що померлий фараон може навіть з того світу управляти державою. Тому вони часто зверталися до іконоборців, які вносили в статую зміни – ламали носи, закривали їй вуха, щоб вона не чула молитов, обрубували їй руки, щоб вона не могла робити і приймати підношення.

На думку Блайберга, який розповів про своє відкриття, іконоборці не були вандалами, тому що саму статую вони не псували, а лише вносили в її вигляд деякі зміни. Втім, сучасній людині це незрозуміло, тому що для нас все, що нагадує про єгипетську цивілізацію, вважається мистецтвом. Хоча самі єгиптяни, швидше за все, про це думали найменше: для них статуї, мумії, саркофаги і зображення були лише об'єктами поклоніння.

Нагадавши, археологи знайшли закляття в 3000-річному саркофазі давньоєгипетського жерця.

Раніше портал "Знай.иа" повідомляв, що під християнським собором виявили стіну з людських кісток, жахливу знахідку понад 300 років.

Також портал "Знай.иа" писав, що у тропічних джунглях знайдений Доісторичний хижак, якого світ ще не бачив.