Про це заявив в ефірі каналу «Україна 24» член правління Асоціації просьюмерів України Андрій Зінченко.

«Якщо зараз Конституційний суд відміняє, це значить, що більше 25 тисяч українців, які поставили ці домашні електростанції, залишаться ні з чим. Це значить, наскільки я пам’ятаю останні цифри, там було 618 мегават вони поставили на своїх дахах, і це коштувало близько 600 мільйонів євро. Тобто, от всі ці інвестиції набудуть статусу того, що називається підвішені активи», - пояснив Зінченко.

Він також зазначив, що скасування «зелених» тарифів поставить під удар близько чотирьох сотень дрібних бізнесменів, що збудували малі електростанції.

«Близько 400 – це виробники електроенергії, які є дрібними, тобто ті, хто володіють малими електростанціями, менше 1 мегавату. Звісно, їх це теж зачепить. І, на відміну від великих виробників, на відміну від різного роду міжнародних компаній, які зайшли в Україну, і в них є фінансова потуга, для цієї дрібноти – це по суті означає повне руйнування. Це руйнування їхньої бізнес-моделі», - сказав Зінченко.

Популярні новини зараз

42-річна жінка чекала на трійню, але пологи стали шоковою терапією для всіх: "Я бачу ще ніжки"

Найкрасивіша жінка світу за версією чоловіків: як виглядає і хто вона

Люблячий батько не дав лікарям відключити напівживого сина від апаратів, сталося диво: "Люблю тебе"

Ломаченку, якому не допомогли руські попи, назвали умову для реваншу з Лопесом

Показати ще

Окрім того він додав, що існує місячнують місячні та двохмісячні борги за вироблену електроенергію просьюмерами та дрібними бізнесменами.

Нагадаємо, 10 серпня за позовом 47 народних депутатів, що входять в орбіту впливу олігарха Ігоря Коломойського, Конституційний суд відкрив провадження у справі про конституційність закону про зелені тарифи. Роком раніше олігарх Ігор Коломойський в інтерв'ю Цензор.нет повідомив, що обмірковує можливість подачі запиту до Конституційного Суду про конституційність виплати зелених тарифів на енергію з альтернативних джерел.

 

На думку співзасновника асоціації відновлюваної енергетики України Ігоря Тинного, народні депутати, дії яких пов'язані з інтересами бізнесменів Ігоря Коломойського і Віктора Пінчука, створюють тиск на виробників зеленої електроенергії, щоб погіршити інвесторам умови ведення бізнесу і полегшити можливість рейдерського захоплення цих підприємств.

16 вересня найбільші асоціації галузі ВДЕ (Асоціація відновлюваної енергетики України, Українська вітроенергетична асоціація, Асоціація сонячної енергетики України, Європейсько-Українське енергетичне агентство) заявили про об’єднання зусиль для того, щоб підтвердити законність дії зеленого тарифу в Україні та захистити галузь від олігарха Ігоря Коломойського.