Ринкова ціна на землю сільськогосподарського призначення в Україні складатиме не менше 1000 доларів США за гектар.

Читайте Знай в Google News!

Таким прогнозом поділився голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко в ефірі програми "Офіційна розмова" на телеканалі "Дім".

"Не нижче тисячі доларів буде коштувати гектар української землі, а ринкова вартість буде зростати щорічно, і дуже швидко. Тому що земля родюча, конкуренція велика. Аграрний сектор країни - це 50% валютної виручки сьогодні і 20% ВВП в цілому. Тому ми бачимо всі передумови для того, щоб капіталізація української землі росла і громадяни України, не поспішатимуть продавати, а будуть здавати її в оренду, зможуть отримувати пасивний дохід - він сьогодні у нас теж зростає, оренда сьогодні щорічно - зростає мінімум на 10 15%, земля фактично буде краще всякого депозиту", - заявив посадовець.

За його словами, ринок землі, який відкриється в Україні в липні 2021 р року буде консервативним - землі державної і комунальної власності не стануть об'єктом купівлі-продажу.

Популярні новини зараз
Головне за 19 липня: замах на Фаріон, 10 пенсій за раз, блокування операцій ПриватБанку та глюк Windows Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

Фактично буде відкритий лише ринок земельних паїв - йде мова про 7 мільйонів громадян, які останні 20 років не мали права продавати землю.

У відомстві запевнили, що земля не стане власністю окремих латифундистів.

"Ми дозволяємо громадянам України легально дарувати, продавати земельну ділянку, земельний пай - без обмеження з точки зору розпорядження. Вони вільні у розпорядженні своїм майном. Але при цьому ми даємо чітке обмеження: оборот землі і концентрація в одних руках може бути не більше 100 га в одні руки. ми не дозволяємо робити концентрацію латифундистам, ми жодним чином не пускаємо іноземців на ринок землі в Україні", - підкреслив глава Держгеокадастру.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, що Порошенко відхопив десятки тисяч гектарів української землі.