Все більше українців починають хворіти на туберкульоз, Кір, дифтерію і не тільки. Так, хвороби атакують людей і кожному необхідно для того, щоб уберегти себе і своїх дітей, дотримуватися календаря щеплень.

Читайте Знай в Google News!

Згідно з календарем профілактичних щеплень 2019 передбачається вакцинація проти 10 захворювань:

⬤ кору;

⬤ кашлюк;

Популярні новини зараз
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

⬤ краснуха;

⬤ поліомієліт;

⬤ правець;

⬤ туберкульоз;

⬤ гепатиту В;

⬤ дифтерія;

⬤ гемофільної інфекції;

⬤ епідемічного паротиту.

У МОЗ зазначають, що аж до досягнення українцем 18-річчя всі щеплення повинні робитися безкоштовно.

Так, щоб захиститися від кору необхідно зробити дві дози вакцини, які будуть захищати від недуги все життя. Відзначимо, якщо ви робили щеплення у віці 1 і 6 років - ревакцинація не потрібна.

Дітей будуть прищеплювати від туберкульозу (БЦЖ) 1 раз - на 3-5 добу життя. Ревакцинацію в 7 років робити більше не потрібно. Також тепер друге щеплення проти гепатиту В дитині потрібно робити в другий місяць життя. Крім того, в МОЗ рекомендують проводити ревакцинацію кожні 10 років від дифтерії і правця.

Проти дифтерії і правця щеплення необхідно робити кожні 10 років. І навіть дорослі мають право на безкоштовну вакцину в держустановах.

Дорослі з груп ризику (медики, студенти, педагоги, військові та учасники ООС) можуть також вакцинуватися безкоштовно проти кору, краснухи та паротиту.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, як позбутися від нежиті без походу в аптеку, це засіб є в кожному будинку.

Як повідомляв Знай. ua, прикарпатці масово відмовилися від дитячих щеплень, медики злякали наслідками.

Також Знай. ua писав, що чи існують щеплення від алергії, і як визначити подразник.