Досі ця дата була «плаваючою», та уряд змінював її в відповідно до своїх міркувань.

Також з'являється додаткова надбавка «за вік». Якщо у 2020 році почали отримувати надбавку до пенсії громадяни старше 80 років, то в майбутньому році ця планка знизиться до 75 років.

Депутат Верховної Ради від партії «Слуга народу» Галина Третьякова, яка очолює в парламенті комітет з питань соціальної політики, ще на початку вересня назвала цей крок допомогою людям, які працювали переважно за радянських часів, і тому зараз мають маленьку пенсію.

З початку липня прибавку в розмірі 400 гривень отримуватимуть люди старше 75 років, чия пенсія не перевищує розміру середньої зарплати по країні.

Популярні новини зараз

Олена Зеленська на виборах зробила те, на що не наважувалася жодна перша леді: на одній хвилі з українцями

Відмовився від громадянської панахиди, сам ніс труну на плечах: Бондарчук дивно повівся на похороні матері

Alyona Alyona звернулася до львів’ян із гнівною промовою: "Почніть із себе!"

У центрі Києва батько гуляв з мертвим сином у візку: не помітив

Показати ще

Цю категорію пенсіонерів чекає і надбавка до компенсаційних виплат на показник індексації, але вона вступить в дію тільки з 2022 року.

Мінімальна пенсія буде підвищена — незалежно від віку — до 2 500 гривень для чоловіків, чий трудовий стаж перевищує 25 років, і для жінок, які працювали понад 20 років.

Для тих, хто старше 80 років, надбавка не зміниться — вона як і раніше складе 500 гривень в місяць, але мінімальна пенсія буде переглянута і для них.

Згідно зі статистичними даними 2018 року, середній вік смерті в Україні становить 67,7 року для чоловіків і 77,4 року для жінок.

Співвідносячи між собою ці цифри, економічний експерт Олексій Кущ назвав «блюзнірством» спробу представити ці нововведення як спробу розв'язувати проблему низьких пенсій.

Раніше повідомлялося, що покоління нинішніх 30-річних ризикує не дочекатися пенсій.

Також надходили відомості про перспективу накопичувальних пенсій.