Відомий український педіатр Євген Комаровський вирішив розповісти українцям, скільки коронавірус може перебувати в тілі людини і чому позитивний тест не означає, що хворий заразний для оточуючих. Про це він розповів в Instagram.

Читайте Знай в Google News!

"Якийсь невідомий" відомий вчений " десь там виявив у перехворілої людини коронавірус через 90 днів ... за останніми даними ВООЗ і основних епідеміологічних організацій, інкубаційний період COVID19 становить максимум два тижні, ще тиждень після нормалізації температури і самопочуття людина може бути заразний коронавірусом. Тобто максимум ще 2-3 тижні, не більше. Всього 4-5 тижнів, але ніяк не 90 днів", - пише доктор.

Комаровський стверджує, що позитивний тест ПЛР не має ніякого відношення до заразності пацієнта. Він не обов'язково виявляє вірус-він може виявляти фрагменти вірусу.

"Зрозуміло, що якщо у людини на початку захворювання-він вчора себе погано відчув або три дні тому у нього був контакт з хворим — взяли тест ПЛР, і він позитивний, то, швидше за все, вірус в організмі є і він заразний. Але проходить 4 тижні, 6 тижнів, та навіть 90 днів, а тест все ще позитивний, то це однозначно виявляються фрагменти вірусу", - стверджує педіатр.

Популярні новини зараз

Директор Олі Полякової зізнався в тісному зв'язку із зіркою: "Наші стосунки..."

Віктор Павлік показав життя без вагітної Реп'яхової: шкварчить і смажить

Молитва про зцілення від хвороби: сильні слова, які вилікують від недуги

Крадіжка століття приголомшила Київ: прощавай, квартира і 5 мільйонів

Показати ще

Після інфекції йде руйнування клітин, що вистилають дихальні шляхи, і коли пошкоджені вірусом клітини розпадаються, в них є фрагменти вірусу, які і можуть виявлятися тест-системами ПЛР і давати позитивний результат.

"Мені взагалі здається, що тестування на коронавірус у нас із засобу отримання об'єктивної інформації все більше перетворюється в бізнес-проект, причому глобальний, світовий бізнес-проект. І коли всі починають говорити про те, що вакцинація від коронавірусу — це спосіб заробити, то я заперечу: у порівнянні з бізнесом на тест-системах вакцинація і поруч не стояла", - вважає Комаровський.

View this post on Instagram

Какой-то неведомый «известный ученый» где-то там обнаружил у переболевшего человека коронавирус спустя 90 дней…⁣ ⠀⁣ По последним данным ВОЗ и основных эпидемиологических организаций, инкубационный период COVID19 составляет максимум две недели, еще неделю после нормализации температуры и самочувствия человек может быть заразен коронавирусом. То есть максимум еще 2–3 недели, не более. Всего 4–5 недель, но никак не 90 дней.⁣ ⠀⁣ Вопрос в другом: очень часто люди ставят знак равенства между понятием «положительный ПЦР» и заразность. Положительный тест ПЦР не имеет никакого отношения к заразности пациента. Он не обязательно выявляет вирус — он может выявлять фрагменты вируса. Понятно, что если у человека в начале заболевания — он вчера себя плохо почувствовал или три дня назад у него был контакт с больным — взяли тест ПЦР, и он положительный, то, скорее всего, вирус в организме есть и он заразен. Но проходит 4 недели, 6 недель, да даже 90 дней, а тест все еще положительный, то это однозначно выявляются фрагменты вируса.⁣ ⠀⁣ После инфекции идет разрушение клеток, выстилающих дыхательные пути, и когда поврежденные вирусом клетки распадаются, в них есть фрагменты вируса, которые и могут выявляться тест-системами ПЦР и давать положительный результат. Главное, чтобы вы поняли: положительный тест ПЦР не означает, что вы заразны. Вот именно поэтому возникают такие чудовищные сомнения и возмущение, когда тесты ПЦР начинают требовать, например, перед полетом куда-то. Вот у вас сейчас взяли тест — вы сейчас здоровы, а тест положительный потому, что инфекция была 3 месяца назад.⁣ ⠀⁣ Да, сочетание симптомов, ПЦР и иммуноглобулина практически однозначно говорит о заражении коронавирусом. Но здесь же этого нет!⁣ ⠀⁣ Мне вообще кажется, что тестирование на коронавирус у нас из средства получения объективной информации все больше превращается в бизнес-проект, причем глобальный, мировой бизнес-проект. И когда все начинают говорить о том, что вакцинация от коронавируса — это способ заработать, то я возражу: по сравнению с бизнесом на тест-системах вакцинация и рядом не стояла.⁣ ⠀⁣ #докторкомаровский #вопросответ #здоровье #коронавирус #заразность #инфекция

A post shared by Доктор Комаровский (@doctor_komarovskiy) on

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадавши, Комаровський попередив про нову хвилю Covid-19, коли чекати і як себе захистити.

Як повідомляв Знай. ua, Комаровський розповів, як купання малюка впливає на сон і апетит.

Також Знай. ua писав, що Комаровський пояснив, яка ванна потрібна немовлятам.