Автовласники в Україні відтепер самостійно будуть замовляти автономера і оплачувати за роботу. Таке нововведення передбачено законопроєктом №4213, який розробив Кабінет міністрів.

Читайте Знай в Google News!

Згідно з документом, усі вільні номери, крім "елітних", розмістять у єдиній базі. Там можна буде вибрати цифри. Після у МВС можна буде замовити тільки реєстрацію, самі номери зроблять за окрему плату приватні підприємці.

Автономера, фото: Інформатор
Автономера, фото: Інформатор

Зараз з бюджету виділяють приблизно 480 млн грн на закупівлю номерів, ще близько мільйона витрачають на бензин та 486 тис. на відрядження, щоб роздати номери по регіонах, пише "Ізмаїл вечірній".

Популярні новини зараз

"Холостяк" Михайло Заливако запропонував українцям обрати переможницю проекту: "Решетник однозначно"

Щасливий Горбунов повідомив про поповнення у родині - "Нас вже четверо!"

Філіп Кіркоров на "Євробаченні" попався на плагіаті України: "Сукня Ані Лорак, стиль Лободи"

Віктор Павлік зібрав валізи вагітної Репяхової: "Це останній раз"

Показати ще

За номер потрібно платити: за машину вітчизняного виробництва і країн СНД – 550 грн (з них сам номерний знак коштує 178,2 грн), а для авто іноземного виробництва – 590 грн.

За бажанням можна замовити персональний номер (його ціна становить від 4 до 30 тис. грн):

  • Комбінації з чотирьох однакових цифр – 30 тис. грн;
  • послідовні комбінації від 0001 до 0009 – 30 тис. грн;
  • три однакові цифри поспіль (наприклад, 0777) – 10 тис. грн;
  • дві послідовні пари однакових цифр (наприклад, 1122) – 10 тис. грн;
  • комбінації і 1234 0123 – 10 тис. грн;
  • комбінації, що починаються з двох нулів, а наступні цифри неоднакові (наприклад, 0032) – 8 тис. грн;
  • три однакові цифри поспіль (наприклад, 7077) – 4 тис. грн;
  • комбінації, де однакові перша і третя цифра, друга і четверта цифра; або перша і четверта цифра, друга і третя цифра (наприклад, +1221; 1212) – 4 тис. грн.

Сервісний центр МВС, скріншот: YouTube
Сервісний центр МВС, скріншот: YouTube

Надалі бланк про реєстрацію, як і зараз, коштуватиме 219 грн. Проте вартість виготовлення номерного знака у всіх буде різна. Відповідно до законопроєкту Кабміну, водій повинен буде сам вибрати зі списку спеціалізованих підприємств, хто зможе виготовити йому знак за всіма державними стандартами. Зараз таких виробників більш ніж десять, як зазначає видання.

Виготовити номер у приватній компанії можна й зараз. Ціна комплекту коливається від 400 до 800 грн. В результаті, якщо зараз на номери і бланк реєстрації потрібно платити 550-590 грн, то за новими правилами ціна може коливатися від 619 до 1019 грн.

"Раніше під час реєстрації транспортного засобу людина отримувала свідоцтво про реєстрацію і номерний знак. Тепер отримає тільки свідоцтво, а автономер замовить у тому місці, яке має право проводити його за державним стандартом", – зазначив заступник міністра внутрішніх справ Сергій Гончаров.

Зараз для виготовлення номерів доводиться проводити спеціальний тендер, потім розвозити по країні номери, зберігати їх. У результаті супутні витрати можуть бути вищі, ніж вартість самого номера. У результаті ухвалення законопроєкту очікують заощадити близько 483 млн грн.

"Вартість номерів однозначно буде вищою. Зараз це менше ніж 200 грн, буде приблизно удвічі вище, думаю. Але з часом, якщо почнеться конкуренція на ринку, так чи інакше ціни повернутися до того рівня, який платять українці зараз", – розповів юрист Олександр Плахотник.

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, як зареєструвати новонароджених під час пандемії без довідок: пояснення Мінцифри

Як повідомляв портал "Знай.ua", український татусь розповів про знущання і побори у школі: "Забирай свою доньку"

Також "Знай.ua" писав, що в Україні заговорили про повернення жорсткого карантину: "Припинити будь-які контакти між людьми"