Для цього своєчасно закуплено засоби індивідуального захисту та розроблено чіткий алгоритм взаємодії муніципалітету та медзакладів. Крім того, лікарні забезпечені безперебійною кисневоподачею. Закуповується необхідне обладнання. Так, на базі міської лікарні № 4 з'явилася власна лабораторія. Вона дозволить робити до 600 проб на добу і збільшити кількість тестувань.

Про це повідомляється на сайті міської ради.

"Місто готове до другої хвилі коронавірусу. Прибуття лабораторії ще одне підтвердження цьому. Своєчасно забезпечили медзаклад засобами індивідуального захисту та медикаментами. Розробили чіткий алгоритм взаємодії", - зазначив директор Департаменту охорони здоров'я Андрій Ремпель.

Продуктивність лабораторії дозволяє робити до 600 проб на добу. Сформовано чотири спеціалізовані бригади лаборантів, які будуть у три зміни забезпечувати цілодобову роботу. Співробітники отримають підвищену заробітну плату в розмірі 28 тисяч гривень.

"Та кількість проб і контактних осіб, яка зараз обробляється, вимагала збільшення лабораторних потужностей. Тепер отримати результат аналізу можна протягом двох-трьох діб. У цей період пацієнт знаходиться в провізорному відділенні, отримує медикаменти, придбані за кошти місцевого бюджету. Проведення тесту для надійшов у відділення безкоштовно", - зазначила заступник міського голови Ксенія Сухова.

Популярні новини зараз
"Всюди була кров": дівчині "відрізало" п'яту точку через нещасний випадок на човні, а той самий м'яз просто зник Від пекучого красеня не залишилося зі сліду: як через 18 років виглядає циган Міро із серіалу "Кармеліта" Монетка вартістю в автомобіль: як виглядають 2 копійки, які продають за тисячі доларів Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон
Показати ще

В одну закладку проводиться 96 проб. Процедура одного аналізу становить 6 годин. Щоб максимально використовувати потужність лабораторії, розроблений чіткий графік роботи лаборантів. Зараз проводяться пуско-налагоджувальні роботи. Паралельно проходить верифікація лабораторії в Міністерстві охорони здоров'я. Її запуск в роботу планується на цьому тижні.

Лабораторія компактна і автоматизована. Завдяки її невеликим розмірам, відсутнє обмеження по розміщенню пристрою і проведення тестування. ПЛР-лабораторія дозволяє з точністю визначити наявність коронавірусної інфекції в організмі людини.

Таким чином, в лабораторіях Маріуполя буде проводитися більша кількість тестувань за добу. Це дозволить розвантажити ліжковий фонд провізорного відділення, а також не допустити поширення COVID-19 серед контактних осіб.

У госпітальні бази та інші медустанови забезпечена безперебійна подача кисню. За підтримки Групи Метінвест облаштовано 103 ліжка. В даний момент встановлюють ще 220 точок. Так, директор лікарні № 4 Володимир Жигіль зазначив, що всього в лікарні № 4 буде 90 кисневих точок.

"Вже є 41 точка - в інфекційному відділенні №3 і в дитячій інфекційній реанімації. 6 точок у дорослій реанімації, яка знаходиться в хірургічному корпусі. На місці постійно чергують фахівці, які стежать за використанням кисневих балонів. Одночасно в одній рампі знаходиться до 30 кисневих балонів», - підкреслив Володимир Жигіль.