Про це заявила партнер юридичної компанії Altelaw Ольга Савченко.

«У нас з вами є не тільки ситуація, коли нам не платять вже протягом довгого строку, не виплачують заборгованість. Є ситуація, коли нас, наших інвесторів, наших клієнтів починають відверто є чудове визначення «кошмарити»», - сказала Савченко.

За її словами, СБУ почало шантажувати власників зеленої генерації з надуманих причин.

«СБУ взялася за цю прекрасну місію і в тій ситуації, коли об’єкт в Миколаївській області побудований отримумав ліцензію «зелений тариф», але не підключений. В принципі підключення 8 місяців, то це нормальна стандартна ситуація. Так ось, такому клієнту починають відверто задавати питання – що він обманув державу, тому що отримав постанову про «зелений» тариф, але не виконав умови, які необхідні для отримання «зеленого» тарифу, він не здійснив дій, для отримання декларації. Тобто зробив незаконно, тому відміна, обшуки в офісах, обшуки на станції, проведення слідчих дій і т.д.», - розповіла Савченко.

На її думку, сьогодні інвестори у галузь ВДЕ мають готуватись до найгіршого сценарію розвитку подій, адже з боку влади не спостерігається намірів вирішити проблему заборгованості перед виробниками «зеленої» електроенергії.

Популярні новини зараз
Від пекучого красеня не залишилося зі сліду: як через 18 років виглядає циган Міро із серіалу "Кармеліта" Так роблять лише у найкращих ресторанах: кухар зізнався, навіщо додавати в солоне сало цукор Головні новини за 21 вересня: "поранення" Олени Зеленської, посилення мобілізації в Україні та заборона на виїзд за кордон Перша Леді Олена Зеленська була поранена після прильоту до США: під час виступу президента в ООН все було видно
Показати ще

«Треба всім максимально готуватися до різніманітних дій і з боку держави. Я нікого не закликаю йти в арбітраж, і суди, це остання справа, але в тій ситуації, яка складається на ринку, готуватися до того, щоб захищати свої права треба надзвичайно серйозно», - вважає Савченко.

За оцінкою юристки, що в разі звернення до арбітражу, інвестори за два роки вже матимуть рішення і зможуть повернути вкладені кошти.

«Кожна ситуація індивідуальна, але ми розцінюємо, що за максимум два роки можна отримати позитивне рішення і намагатися отримати свої кошти», - зазначила Савченко.

За даними з судових реєстрів, вже понад 50 невеликих компаній, які інвестували в будівництво об'єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП «Гарантований покупець», щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 630 млн грн. Перші суди з «Гарантованим покупцем» інвестори вже почали вигравати.

Провідні асоціації ВДЕ заявляють, що уряд порушує Меморандум про взаєморозуміння з виробниками «зеленої» електроенергії та не виконує зобов'язання щодо погашення боргів перед ними. Крім того, вони зазначили, що більшість інвесторів у ВДЕ з листопада 2020 року прискорять підготовку до міжнародного арбітражу проти уряду України з-за тиску банків, які вимагають своєчасних розрахунків за надані кредити.

За інформацією партнера міжнародної юридичної фірми Dentons Максима Сисоєва, інвестори у проекти «зеленої» енергетики готуються до подання групових позовів проти України для захисту своїх прав.

Раніше депутати фракції «Слуга народу» зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» щодо підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» (№4151), яким пропонується випустити ОВДП на 19,6 мільярдів для погашення в четвертому кварталі 2020 року боргу перед виробниками «зеленої» енергетики. Такий варіант обраний для того, щоб не підвищувати ціну на електроенергію для населення.

Голова Комітету з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус в інтерв'ю виданню Ліга.Бізнес заявив, що підтримує випуск ОВДП для погашення боргів на ринку електроенергії, в т.ч. перед інвесторами в «зелену» енергетику, оскільки особисто заклав ці норми в чинному законі. Окрім того, голова податкового комітету парламенту Данило Гетманцев заявив, що держава має виплатити борги інвесторам.

На думку економіста Бориса Кушнірука, погашення боргів перед інвесторами у проекти «зеленої» енергетики з допомогою випуску ОВДП дозволить державі виконати свої зобов’язання та відновити довіру інвесторів до України.