Українська асоціація відновлюваної енергетики (УАВЕ) поскаржилася Президенту Володимиру Зеленському та керівництву Європейського Енергетичного Співтовариства на непрофесіоналізм і заангажованість національного регулятора НКРЕКП.

Відповідне звернення Асоціації оприлюднено на її сайті.

"Криза неплатежів створена штучно, а бездіяльність і заангажованість регулятора в частині встановлення економічно обґрунтованого тарифу НЕК «Укренерго» на послуги з передачі електричної енергії призвели до фактичного банкрутства ДП «гарантований покупець» і НЕК «Укренерго», - заявили в Асоціації.

Борг "Укренерго" перед "гарантованим покупцем «(ГарПок) становить 30 млрд грн, а борг» ГарПока" перед виробниками електроенергії з ВДЕ – понад 25 млрд грн.

Інвестори в ВДЕ відзначають, що тривалий час керівництво НКРЕКП свідомо ухиляється від належного виконання своїх обов'язків, що і стало причиною глибокої кризи неплатежів.

Популярні новини зараз

Так проникливо і щиро на "Голосі країни" ще не співали: Тіна Кароль і Дорофеєва ледь тримаються

Ніну Матвієнко позбавив пенсії режим Януковича: "Я грошей не бачила"

Аліна Гросу жорстко відповіла на нападки Олі Полякової: "Нехай заздрить мовчки"

Реакція була миттєвою: маленька українка заспівала "солов'їною" посеред торгового центру

Показати ще

Ситуацію, на думку Асоціації, може ще сильніше погіршити надання обраному колу споживачів преференцій про сплату тарифу на передачу. Пільги можуть отримати так звані підприємства "зеленої металургії". Відповідну норму вже поспішила імплементувати НКРЕКП.

Нагадаємо, раніше на роботу НКРЕКП поскаржилася перша енергетична асоціація України, також звинувативши регулятор у некомпетентності і непрофесіоналізмі.

Підходи НКРЕКП до регулювання енергоринку в середині жовтня розкритикував і Секретаріат Енергетичного Співтовариства.

Аналогічного висновку дійшов і Антимонопольний комітет України.

За оцінками "Центру Разумкова", на початок 2021 року через непрофесіоналізм НКРЕКП борги на енергоринку досягнуть рекордних 80 млрд грн.

На початку року у Верховній Раді була створена робоча група ТСК для розслідування причин кризи на енергоринку. Вона встановила, що основна відповідальність за кризу лежить на НКРЕКП.

Також в ході роботи ТСК стало відомо про факти корупції в керівництві національного регулятора. Так на початку жовтня НАЗК почало перевірку голови НКРЕКП Валерія Тарасюка через конфлікт інтересів, пов'язаних з сімейним енергетичним бізнесом.