Виховання дітей надзвичайно складне і відповідальне завдання. Цей процес ускладнюється ще й тим, що діти ростуть і змінюються - з ними змінюються проблеми і виникають нові складнощі. Виховання самостійності - одне з важких завдань перед як перед батьками, так і перед дітьми. Лікар Комаровський дає поради, як привчити дитину робити все самотужки.

Читайте Знай в Google News!

Євген Комаровський, фото YouTube
Євген Комаровський, фото YouTube

За словами Комаровського: “Що стосується самостійності, то втручатися в спроби дитини що-небудь зробити треба лише тоді, коли це загрожує безпеці або здоров'ю його або кого-небудь ще. Якщо ж ні, то нехай робить все сам, помиляється, переробляє, домагається бажаного результату, після чого отримує заслужену похвалу і нагороду. Заохочення повинні бути пов'язані саме з тим, що дитина змогла зробити сам. Це і є ключовий момент в привчанні до самостійності.⁣ Очевидно, що практика «батьківського невтручання» особливо хороша тоді, коли дитина активно пізнає світ і прагне до самостійності. Але всі діти різні, є і такі, що в 10 років будуть терпляче чекати, поки мама застібне всі ґудзики ... ⁣Тут вже повинні працювати принципово інші закони педагогіки, згідно з якими прийняте батьками рішення не може бути змінено під впливом дитячого «не хочу».⠀⁣

Ти хочеш гуляти, але не хочеш самостійно одягатися? Ти хочеш їсти, але не хочеш взяти в руки ложку? Ти хочеш ходити з чистою попою, але тобі неприємно брати в руки туалетний папір? - Ну що ж, у тебе величезні шанси бути невигулянним, голодним і бруднопопим”, - наполягає досвідчений педіатр.

Популярні новини зараз

"Пацанка" після Школи леді хотіла стати чоловіком: "Була істерика"

Марина Боржемська з дітьми розповіла про стосунки з колишнім чоловіком: "Не маю ярого бажання бачитися"

Катерина Кухар похвалилася дитячим фото і розповіла, в кого вдалася такою красивою: "Порода видна"

Брежнєва не витримала і вигнала: слідом за Лорак про "докучання" Меладзе заявила Гагаріна

Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, що доктор Комаровський пояснив, як розговорити мовчазного малюка

Як повідомляв портал "Знай.uа", Комаровський пояснив, чому діти не ростуть

Також, "Знай.uа" писав, що Комаровський пояснив, чи можна змінити "важких" дітей