На офіційній сторінці Міністерства соціальної політики України була опублікована інфографіку, яка допоможе людям розібратися в тому, хто має право оформити компенсацію фізичній особі, яка надає соціальні послуги по догляду на непрофесійній основі.

Читайте Знай в Google News!

Щомісячна компенсація призначається особі, яка надає соціальні послуги по догляду без здійснення підприємницької діяльності на непрофесійній основі і без проходження навчання і дотримання державних стандартів соціальних послуг особам з числа членів сім'ї, які мають взаємні права та обов'язки, пов'язані спільним побутом і спільно проживають, і є:

  • особами з інвалідністю I групи;
  • громадянами похилого віку з когнітивними порушеннями;
  • дітьми з інвалідністю;
  • невиліковно хворими, які через порушення функцій організму не можуть самостійно пересуватися і самообслуживатся;
  • дітьми з невстановленою інвалідністю, однак які є хворими на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, а також онкологічні, онкогематологічні захворювання, тяжкі психіатричні розлади, дитячий церебральний параліч, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня та цукровий діабет і типу (інсулінозалежний);
  • дітьми, які отримали важку травму, потребують трансплантації органу, потребують паліативної допомоги згідно переліку тяжких захворювань, розладів, травм, станів, які дають право на отримання державної допомоги на дитину, якій Не встановлено інвалідність, надання такій дитині соціальних послуг, затвердженого Кабінетом міністром України.

Інфографіка, фото: Facebook
Інфографіка, фото: Facebook

У коментарях у Міністерства соціальної політики України запитали: "Моя мама має право на отримання цієї виплати по догляду за моїм братом, інвалідом з дитинства? Як і де оформити?". Їй на це відповіли, що компенсація в результаті призначається і виплачується структурним підрозділом з питань соціального захисту, виконавчим органом міського обласного значення, а також селищної, сільської або міської ради об'єднаної територіальної громади за місцем перебування або проживання особи, якій і надаються соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі.

Популярні новини зараз

Могилевська зі сльозами звернулася до покійного Чапкіса: "Спасибі за наше весілля"

Українці довідалися, чому "Холостяк" Заливако вибрав Анну Богдан, а не "Зайку": "С*ксуальні іграшки, ланцюги"

"Холостяк" Іраклі Макацарія зізнався, навіщо крутить роман з 19-річною: "Порадійте за мене..."

Львів'янка показала таксисту важливість української мови: "Дивився як на інопланетянку"

Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, щоб не відібрали шахраї: як правильно зареєструвати земельну ділянку за 3 кроки.

Як повідомляв "Знай.ua", слуга народу Тищенко, запинаючись, виправдався за ганебні результати в Києві: "Підкупи і підтасування"

Знай.ua писав, в Запоріжжі пенсіонерка влаштувала бізнес на чужих життях - гроші в кишеню, малюків на звалище