Лариса Ніцой, українська одіозна дитяча письменниця і мовна активістка, долучилася до обговорень проблемної вправи зі шкільного підручника для молодшої школи.

Читайте Знай в Google News!

Відповідний пост вона розмістила на своїй сторінці у соціальній мережі "Фейсбук".

У вправі йшлося про те, що дівчинка і хлопчик змерзли, тому дівчинка запропонувала другу зігрітися як “дорослі”: випити глінтвейн. Вправа просила дітей подумати і обговорити як потрібно вчинити хлопчику. Батьки, освітяни і користувачі мережі обурилися цій вправі: для чого дітям молодшого шкільного віку пропонувати випити алкоголь взагалі як варіант? Жваві баталії та дискусії тривали в україномовному сегменті мережі близько тижня.

Ось і Ніцой, яка любить коментувати практично все, що стосується української освіти, долучилася до обговорень.

Популярні новини зараз
Чи забере Україна Крим? Тарологиня розповіла, що загрожує Володимиру Зеленському: "Все піде не так, як комусь хочеться" Українських чоловіків можуть "повернути" додому вже зовсім скоро: від мобілізації не сховатися "Мобільне рабство": абоненти Vodafone не витримують систематичного подорожчання послуг Зняти гроші з карти буде неможливо: ПриватБанк вводить важливе оновлення з 1 червня
Показати ще

Жінка написала таке: “Про "глінтвейн" (алкоголь), насправді, треба говорити. Бо. Є таке поняття "дитячий алкоголізм". І це проблема. Коли про нього треба починати говорити з дітьми? Я знаю дівчаток, які в 6 класі випивали кожна пляшку горілки. То для них уже говорити пізно про "глінтвейн". А коли рано?

Одначе, я б про той "глінтвейн" говорила інакше. Оскільки це завдання пізнавальне, то я б навела приклади ще й інші. Пізнавальні. А як треба грітися (треба навчити дітей), запропонувати різні варіанти і вибрати з них прийнятні і неприйнятні.

Наприклад.

Варіант 1. На Майдані під час Революції Гідності Ольга Богомолець пропонувала усім, хто замерз, терти носи, вуха й долоні.

Варіант 2. Поет Василь Стус своїй коханій на побаченні, коли вона змерзла, накинув піджак на плечі.

Варіант 3. Ліза Єгору запропонувала зігрітися глінтвейном.

Варіант 4. Пластуни в походах гріються біля багаття і п'ють теплий чай.

Варіант 5. Співачка Руслана пропонує усім, хто замерз, стрибати.

Або візьміть інші приклади.

Заодно діти дізнаються, що таке Майдан, хто такий Стус, Богомолець, Руслана, пластуни. Що гарного вони роблять і чому глінтвейн - це погане вирішення проблеми”.

Підписникам письменниці сподобалися такі варіанти, дехто зазначив, що існує безалкогольний глінтвейн.