Установка газової плити – це відповідальний процес, що вимагає уваги до деталей та дотримання правил безпеки. Нещодавно фахівці Нафтогазу поділилися інформацією про процедуру монтажу, щоб визначити важливі кроки та обов'язкові документи, необхідні для правильної установки.

Перш ніж розпочати встановлення газової плити, необхідно отримати технічні умови (ТУ) від компанії, що постачає газ, повідомляється на сайті компанії.

Газова плита, фото centermira.ru
Газова плита, фото centermira.ru

Ці умови включають інформацію про площу приміщення, де буде встановлена ​​плита, її технічні характеристики та інші аспекти, що впливають на безпеку використання. Для отримання таких документів необхідно звернутися до місцевого обл- чи міськгазу.

Щоб отримати відповідні технічні умови, власник чи орендар приміщення має надати газовій службі перелік таких документів.

Популярні новини зараз
Комунальники вирішили встановити тарифний рекорд: з липня доведеться платити набагато більше Ось таким був дідусь "Запорожця": рідкісні кадри унікального прототипу із кузовом незвичайної форми На українських будівництвах закінчуються робітники – який вихід знайшли Пільговий зв'язок для пенсіонерів: у "Київстар" пояснили, як підключити
Показати ще

Для фізичних осіб:

 1. Заява споживача.
 2. Копія паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу.
 3. Копія ідентифікаційного коду
 4. Копія документів на право власності приміщенням, де проводитиметься встановлення плити (якщо власників декілька, необхідно надати документи, що засвідчують усіх осіб, а також їх розписки про те, що вони не проти проведення монтажу газового обладнання).
 5. Копія технічного паспорта додому чи квартиру (береться до БТІ).

Документи. Фото Freepik
Документи. Фото Freepik

Для юридичних осіб:

 • Заява споживача.
 • Копія установчих документів юридичної особи.
 • Копія свідоцтва про державну реєстрацію.
 • Копія довідки ЕДРПОУ.
 • Копія довідки про прийняття на облік платника податків.
 • Документ про право представництва юридичної особи: наказ про призначення керівника, доручення.
 • Копія ситуаційного плану розміщення об'єкта на карті міста.
 • Копія акту на земельну ділянку.
 • Копія технічного паспорта на будівлю чи приміщення.

Клієнт, який отримав ТУ, оплачує їхнє виготовлення. Після оплати компанія розробляє проектну документацію на встановлення плити. Якщо установка плити здійснюється без зміни її потужності та розташування, проект може бути представлений у вигляді ескізу.

Догляд за газовою плитою. Фото: скрін youtube
Догляд за газовою плитою. Фото: скрін youtube

Важливо відзначити, що навіть при заміні старої плити на нову з аналогічними параметрами необхідно звернутися до газового господарства для зміни проекту газопостачання приміщення та виклику фахівців.

Нафтогаз нагадує, що дотримання правил встановлення газової техніки – запорука безпеки. Завжди варто довіряти цей процес професіоналам та дотримуватися рекомендацій фахівців, щоб забезпечити безпеку та правильну роботу газової плити в будинку.

Ми теж нагадаємо,власники квартир та будинків платитимуть нові податки: хто з українців платитиме і яку суму

Також наш портал повідомляв, тарифи на одну з комунальних послуг переглянуть: скільки платити з 1 січня