Українські споживачі зіткнулися з хвилею підроблених алкогольних та тютюнових виробів, де кожна третя пляшка алкоголю та кожна п'ята пачка цигарок є фальсифікатом. Війна стала причиною зростання тіньового ринку цих товарів у країні.

У 2023 році Україна перейшла на нові акцизні марки на алкоголі та тютюнових виробах, позначивши початок боротьби з контрафактом. Нові марки, що представлені яскравими кольорами, стали захистом від підробок.

Вилучення з незаконного обігу алкоголю і тютюну, facebook.com/pressjfo.news
Вилучення з незаконного обігу алкоголю і тютюну, facebook.com/pressjfo.news

Проте ринок відчуває перехідний період, пропонуючи як старі, і нові марки на полицях магазинів.

Експерти радять споживачам уважно вивчати маркування товарів. Нові акцизні марки виділяються новим дизайном та виразними елементами, що символізують кожен вид товару. Тим не менш, у країні продовжують з'являтися підроблені вироби, і поліція активно бореться з підпільними цехами з виробництва.

Популярні новини зараз
Від 302 до 1402 гривні на місяць: за що в березні українці платитимуть більше Нові тарифи з 1 березня: українців попередили про подорожчання проїзду у тролейбусах Гороскоп на березень-2024 для всіх знаків Зодіаку: конфлікти Скорпіонів, обман Риб та проблеми Дів Стосується всіх споживачів електроенергії: що потрібно зробити до 3 березня
Показати ще

Акцизні марки для тютюнових виробів / фото
Акцизні марки для тютюнових виробів / фото

Зростаючий рівень фальсифікації алкоголю і тютюну серйозно впливає на бюджет України, адже через це країна рік у рік втрачає мільярди гривень.

Таким чином, уважність споживачів та ефективні заходи контролю стануть важливими факторами у боротьбі з контрафактом, спрямованою на захист інтересів громадян та економіки країни.

Ось більш детальна інформація про відмінності між акцизними марками минулого та нового зразка:

Алкоголь:

Старі марки: Зазвичай блакитного або зеленого кольору. У новій системі вони замінені яскравими рожевими, помаранчевими та насиченими зеленими відтінками.

Нові марки: Відрізняються новим дизайном та гамою кольорів. Наприклад, для вина зображені глечик та амфора, а для міцного алкоголю – чарки та кубок.

Акцизні марки для алкогольних виробів / фото
Акцизні марки для алкогольних виробів / фото

Цигарки:

Старі марки: Мали блакитний або зелений відтінок, часто зі звичайною голограмою.

Нові марки: Відрізняються новими кольорами та символами. На акцизних марках для сигарет зазвичай зображується трубка для куріння тютюну, на фільтрованих і негайно загорнутих, незалежно від їхнього походження.

Крім кольору, акцент на елементах та символах відіграє важливу роль. Ці ознаки, такі як оновлені кольори та символіка, є основними відмінностями між старими та новими марками та допоможуть вам відрізняти справжні товари від фальшивок.

Нагадаємо, «Перше і найголовніше, що відбувається в нашій країні…»: експерт підбив підсумки року

Раніше ми писали про те, що українців попередили про небезпечний посуд із Китаю: у яких містах може продаватися