Українці повинні були купувати газ за ринковою ціною, що діє для промисловості, вже цього місяця. Позаяк соціальні знижки в тарифах на опалення назавжди повинні були припинити свою дію. Україна зобов’язалась виконати таким чином домовленості з МВФ при отриманні попереднього траншу. Проте перехід на ринкові ціни так і не відбувся. Експерти дали поради українцям, як у цих умовах не переплатити.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяНа більш дорогу ринкову ціну мали перевести населення та підприємства теплокомуненерго (ТКЕ), за якою вже купують газ промислові підприємства. Такі були умови МВФ, який вимагав зробити одну ціну на газ.
Суть реформи газового ринку полягала в тому, що різні постачальники газу будуть конкурувати в боротьбі за клієнта і пропонувати різні продукти, знижуючи таким чином ціни і покращуючи сервіс.
Проте Кабмін вніс зміни в постанову зміни: до 1 липня 2020 року продовжена "соціальна ціна" на газ для населення, а до 1 травня 2021 року продовжать отримувати дешевий газ підприємства ТКЕ, які опалюють населення. Це означає, ще рік уряд фактично вручну регулюватиме опалювальний тариф, який на 80% якраз визначається вартістю газу. Причина – ринок не готовий.
Експерти хвилюються, що через відсутню конкуренцію в роздрібному сегменті ціна може виявитися непідйомною.
Перенесення реформи газового ринку міг би стати великою загрозою для взаємовідносин з МВФ, що особливо небезпечне у зв'язку з труднощами, які переживає зараз держбюджет, але експерти підкреслюють, що це проблемою не стане.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо,
Як повідомляв портал Знай.uа,
Також портал Знай.uа писав, що