Вишиванка – це не просто елемент етнічного одягу, а ціле надбання нації, яке має глибокий сенс. Орнаменти приховують зашифроване послання предків, які використовували вишиванки в якості оберега.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧервоний колір вишиванки означає щастя, достаток і веселощі. Такі сорочки або сукні носили молоді дівчата, які приносили своєю красою радість оточуючим.
Білий – це колір радості і світлих подій, тому вишиванки в таких тонах вважаються святковими.
Чорна вишиванка символізувала скорботу і горе. Наші предки носили її на похорон, але в деяких регіонах сорочки з чорною вишивкою носили чоловіки похилого віку.
Небесно-сині кольори – символ непорочності, тому найчастіше їх вдягали дівчата ще до заміжжя. А насичені сині кольори вважалися найсильнішими оберегами людини.
Що означають квіти на вишиванці
У калині закладено глибокий сенс – це символ материнства. Раніше такі сорочки носили тільки заміжні жінки, дітям надягати їх заборонялося.
Не менш важливими вважаються і червоні маки, які є найпоширенішим оберегом серед українців. Однак ці квіти є сумним символом війни. Коли в сім'ї гинув чоловік на фронті, його дружина або доньки нашивали на сорочку червоні маки. Також маки – надійний захист від пристріту.
Що зашифровано в геометричних візерунках
Всього в українській вишивці існує три види фігур: геометричні, рослинні та тваринні.
Ромб з крапкою всередині – вінчальна символіка для нареченого і знак родючості. А для наречених на сорочках або сукнях вишивали хрестик або букву Х (символ урожаю).
Також до жіночих візерунків належать прямі лінії, змійки, знаки води у вигляді спіралі або хвиль. Всі вони вважаються символом родючості і материнства.
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Як повідомляв портал Знай.иu,
Також портал Знай.uа писав, що