В Україні можуть різко піднятися нові й впасти в ціні старі автомобілі через можливый перегляд народними депутатами механізму розрахунку ввізного мита та акцизу. Новий законопроєкт №3704-1 може встановити нові правила.

Про це стало відомо завдяки повідомленню одного з українських телеканалів.

АвтоЄвроСила, мітинг євробляхерів - фото Знай.ua
АвтоЄвроСила, мітинг євробляхерів - фото Знай.ua

Нардепи внесли до парламенту законопроєкт №3704-1, яким пропонується встановити такі податки при ввезенні автомобілів (як нових, так і б/у):

-акциз на всі транспортні засоби – 0,1 євро за кожен куб. см об'єму двигуна, незалежно від віку транспорту. Наприклад, для авто з двигуном 1,5 л акцизний податок складе 150 євро, а з об'ємом 3 л – 300 євро;

Популярні новини зараз
Чоловікам можуть дати більше часу на ТЦК: нардеп вважає, що це необхідно Від 132 до 110 кілограм: співачка alyona alyona показала себе до і після схуднення ТЦК може відібрати важливий документ – українців попередили про чергову пастку І світло буде, і заплатимо менше: українцям підказали, як зменшити суми у платіжках
Показати ще

-ввізне мито – 0,75 євро за куб. см, Для авто з двигуном 1,5 л мито складатиме 1 125 євро, для 3 л двигуна – 2 250 євро.

На думку авторів законопроєкту, такі зміни дадуть змогу більш чітко розраховувати нарахування до дохідної частини державного бюджету і зупинять численні корупційні схеми при розмитненні моторних транспортних засобів.

АвтоЄвроСила, мітинг
АвтоЄвроСила, мітинг

"Прийняття законопроєкту запровадить спрощену систему оподаткування транспортних засобів товарної позиції 8703, створить правові та економічні умови для реєстрації раніше ввезених на митну територію України автомобілів на іноземній реєстрації, і, як наслідок, знизить рівень соціальної напруги стосовно цього питання", – йдеться у пояснювальній записці до документу.

На сьогоднішній день акциз залежить від типу двигуна, його об'єму та віку автомобіля. А мито складає від 3 до 12% від заявленої імпортером вартості авто.

Євробляхи, фото 33 канал
Євробляхи, фото 33 канал

На скільки подорожчають

Запропоновані зміни, на думку експертів, неминуче призведуть до подорожчання, насамперед, нових транспортних засобів для українців.

"Сьогодні в середньому мито на популярні нові авто становить 5% від вартості авто (350-1 000 євро). Пропонується брати мито 0,75 євро за 1 куб. см об'єму двигуна авто, тобто 900-2 250 євро на авто 1,2-3 л. Сьогодні акциз на нові авто становить 50-200 євро. Пропонується брати акциз 0,1 євро за 1 куб. см об'єму двигуна (120-300 євро на авто 1,2-3 л). Якщо законопроєкт приймуть, то нові авто в Україні подорожчають на 1 000-1 500 тис. євро", – вирахував директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів (ВААІД) Олег Назаренко.

Запропонований законопроєкт зареєстровано як альтернативний до вже існуючих трьох (№ 3704, 3705 і 3706), які було розроблено за участю власників авто на іноземній реєстрації. Цими документами, на відміну від нового, альтернативного, акцизний податок пропонується взагалі прибрати.

"Даний законопроєкт (№ 3704-1) – альтернативний, тому шансів на його прийняття мало. Почекаємо, який з них буде рекомендувати профільний комітет парламенту", – заявив керівник проєкту "Авто 24" Сергій Матусяк.

Разом з цим експерт додав, що питання прив'язки податків до обсягу двигуна обговорюється вже давно – він найменш корупційний (немає величин, які можна змінювати – митної вартості, наприклад) і простий у розрахунках (немає складних формул, як зараз).

Цей перший проєкт, в якому зберігся акциз і змінено схему нарахування мита – з адвалорної на специфічну.

"Цей підхід нетиповий для розмитнення автомобілів в нашій країні, але іноді застосовується в інших країнах. Згідно йому, немає різниці у віці автомобіля, тип двигуна, мито залежить тільки від об'єму двигуна. Тобто якщо на нові автомобілі мито і підвищиться (але не суттєво), то на б/у – знизиться, оскільки немає коефіцієнта віку, як зараз)", – каже Сергій Матусяк.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, з-під носа Меркель до України злиняють мільйони "євроблях", коли чекати напливу дизельних ластівок.

Як повідомляв Знай.uа нові правила дорожнього руху в Україні: штрафи і порушення.

Знай.uа писав, в Україні очікують хвилю дешевих і цілих машин з США – прийдуть на зміну євробляхам?