Крим без вод потужного Дніпра ледь не перетворився у пустелю. На архівних кадрах показали, як рятували
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ середині минулого століття радянська влада вирішила боротися з посухою у Криму. В результаті на півострів пустили прісну воду з Дніпра, яка зрошувала Крим аж до російської анексії. Як саме це відбувалося показали на рідкісних кадрах з хроніки.
На короткому відеоролику показано пуск першої черги Північно-Кримського каналу. Канал будували декілька десятиліть. Кримський історик Сергій Громенко прокоментував:
"Так, це перше, доведене до кінця, "велике будівництво комунізму". Чи була вона масштабною? Я скажу так: це до сьогоднішнього дня найбільший рукотворний зрошувальний канал у Європі.", - зазначив він.
З материкової України вода йшла на північ Криму, а потім на схід — у Керч. В результаті на поля Херсонської, Миколаївської областей та Криму прийшов старий Дніпро. Однак перед подачею воду потрібно було десь накопичувати. Для цього у рекордно короткі терміни побудували Каховське водосховище.
Води потужного Дніпра до невпізнаваності змінять землі Півдня України. До робіт було залучено понад 10 тисяч людей. Також було затоплено сотні тисяч гектарів землі, а місцевих жителів примусово переселили. Після відкриття каналу, на якому особисто був присутній Микита Хрущов, провели й додаткові лінії.
Працюючи у дві зміни, канал дотягнули до Керчі лише у 1971 році. У той же час, через гори прокладали водопровід у Ялту. Через три роки важкої праці було пройдено 7 кілометрів тунелю. Північно-Кримський канал поставляв воду у Крим протягом пів століття.
Обов’язково підпишись на наш канал у
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.uа",
Також Знай.uа" писав,