В Україні очікуються кардинальні зміни в законодавстві про відпустку при народженні дитини. Незабаром батьки зможуть чергувати між собою догляд за новонародженим.

Про підготовку нововведень в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповіла віцеспікер Верховної Ради Олена Кондратюк. За її словами, "ментальні матріархальні стереотипи", які вселили українцям, заважають зрівняти в правах і обов'язках по догляду за дитиною чоловіків і жінок.

Ілон Маск з новонародженим сином, фото: Instagram
Ілон Маск з новонародженим сином, фото: Instagram

Документ дозволить брати трирічну відпстку при народженні дитини чоловікам, а також введе новий вид відпустки для другого з батьків тривалістю в 14 днів.

"Чому ви не можете побути в декреті місяць, наприклад, а потім дружина місяць в декреті? До речі, законодавство це теж ми зараз хочемо вжити, щоб мали можливість і чоловік, і дружина йти в декрет. Нічого тут складного немає. Це просто такі ментальні матріархальні якісь вже стереотипи, які в нас навіяли", - сказала Кондратюк. Олена Кондратюк

Популярні новини зараз
Похід у ТЦК перевернув життя IT-фахівців: "Змінився світогляд. Це ж*па" Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК Усі надії лише на індексацію: як в Україні зміняться пенсії у 2025 році Українці отримають від ПФУ нові виплати, і це не пенсія: кому прийдуть додаткові гроші
Показати ще

Новий законопроєкт №3695 передбачає низку змін:

  • Якщо чоловік захоче взяти відпустку замість жінки, він повинен принести своєму роботодавцю довідку, що дружина відмовилася брати декрет (її потрібно взяти на місці роботи жінки).
  • Жінки з 2 дітьми і більше мають право на щорічну додаткову відпустку. Нині ж таке право отримають і чоловіки.
  • Після народження дитини батько отримає право на оплачувану 14-денну відпустку (якщо він живе з матір'ю дитини, незалежно від штампа в паспорті).

Джамала з новонародженим сином, фото: instagram.com/jamalajaaa
Джамала з новонародженим сином, фото: instagram.com/jamalajaaa

З допомогою нового документа, планується забезпечити рівні можливості матері і батька і "створити передумови для посилення ролі батька в процесі виховання дітей та розвитку відповідального батьківства в Україні".

Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, правила декретної відпустки в Україні буде змінено — батько і мама доглядатимуть за дитиною по черзі.

Як повідомляв портал "Знай.uа", наречена-пампушка не влізла в сукню і вийшла заміж в одній фаті, кадри з весілля.

Також "Знай.uа" писав, в Україні стрімко подорожчали продукти. За І півріччя 2020 року найстрімкіше додали в ціні яблука, подорожчавши більш ніж у 2 рази.