З Житомирської області прийшли вельми цікаві новини. Так, в Олевській Об'єднаній територіальній громаді тривають розкопки. Тут, біля села Хмелівка було виявлено справжній скарб часів Стародавнього Риму.

Читайте Знай Google News!

Про це стало відомо завдяки повідомленню кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології Національної академії наук України, керівника Житомирської археологічної експедиції Андрія Петраускаса.

Скарб монет Стародавнього Риму під Житомиром, фото: olevsk.online
Скарб монет Стародавнього Риму під Житомиром, фото: olevsk.online

За інформацією фахівця економічного відділу міської ради Юрія Халимончука, йому стало відомо, що на цьому місці було виявлено скарб монет давньоримського часу, а саме срібні денарії.

Популярні новини зараз
Закінчення війни вже близько – старець Діонісій обнадіяв українців пророцтвом Ці каші варити й не потрібно: екстрений перелік круп для відключення світла Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше
Показати ще

Скарб монет Стародавнього Риму під Житомиром, фото: olevsk.online
Скарб монет Стародавнього Риму під Житомиром, фото: olevsk.online

"Така знахідка не характерна для нашого регіону, так археологи вирішили досліджувати чи знаходилося на цьому місці поселення. Також можлива версія, що на цій території відбувалися важливі для регіону події. На даному етапі важливих знахідок археологи не виявили", - заявив Юрій Халимончук.

також Варто нагадати нашим читачам, що в Польщі поблизу села Цихобуж на південь від міста Грубешів фермер знайшов срібні монети римського періоду. Скарб передали в місцевий історичний музей. Стародавні гроші чоловік виявив ще в 2019 році та розповів про свою знахідку археологам. Співробітники музею разом з вченими організували дослідження місцевості, де згодом виявили цілий скарб. Після проведення розкопок археологи знайшли близько 1800 монет масою 5,5 кг

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, прибульці почали полювання на святиню інків: відкриють прохід між світами, щоб викликати Апокаліпсис.

Як повідомляв Знай.uа безносі давньоєгипетські статуї: чому вихідців з того світу позбавили дихання.

Знай.uа писав, древні таємниці планети: фіолетові сфери, геогліфи Йорданії та інші містичні артефакти, поглинені пустелею.