Доктор Євген
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЧитайте Знай в Google News!
Комаровський дав відповідь на наступне запитання стурбованих батьків: "Дуже lля мене важливе і болюче питання. Чим загрожує несвоєчасне і неправильне введення прикорму маленьким дітям? Я не маю на увазі алергію, пронос, блювоту і висипання в процесі прикорму, цікавлять хронічні проблеми в майбутньому. Можливо, буде погане травлення або інші захворювання."
"Взагалі це одна з найактуальніших проблем в медицині — залякування батьків: мовляв, якщо вони щось не зроблять або зроблять не так зараз, то угроблять здоров'я дитини на все життя. Буде не те взуття - на все життя плоскостопість, будуть не ті труси - на все життя імпотенція, буде не той дитячий крем - все життя буде свербіти, буде не той прикорм - на все життя проблеми зі шлунком.", - написав Комаровський.
"Повірте, людина - це така істота, що зіпсувати його ну дуже складно. Для цього треба систематично, щодня, робити дурниці. Так, люди, особливо тривожні батьки, на багато здатні, але яка може бути небезпека в пізньому несвоєчасному прикорму? Головна проблема пізнього прикорму, про яку зараз говорять лікарі, — це дуже велика ймовірність розвитку алергії. Чим пізніше починається прикорм - тим менше бажання самої дитини експериментувати з їжею. Дитина звикає до певних смаків і пробувати нове далі не хоче."
Комаровський зазначив, що пізній прикорм означає, що буде вищим ризик вітамінної недостатності, дефіциту заліза та інших мікроелементів, тому що немає різноманітного харчування.⠀
"Тому сьогодні рекомендують з прикормом не затягувати, але і не починати його занадто рано, оскільки це загрожує іншими проблемами зі здоров'ям. Оптимальний вік початку прикорму дитини - 6 місяців. Але якщо ви почали в сім місяців, то не треба думати, що ви вже щось зіпсували дитині на все життя. Це не так. Заспокойтеся, не нервуйте. Це моя головна вам порада. Ось коли ви з такими істериками підходите до батьківства, тоді батьківство і перетворюється на подвиг. А наше завдання - перетворити батьківство в радість.", - пояснив Комаровський.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо,
Як повідомляв портал "Знай.ua",
Також "Знай.ua" писав, що