Відомий тревелблогер Михайло Зарубін, який побував у всіх країнах світу, у своєму Instagram розповів про релігійні обряди сучасної Ефіопії. Виявилося, що в цій країні досі проводять моторошні обряди вигнання бісів. Про те, як це відбувається, про культуру і звичаї країни і розповів Зарубін.

Читайте Знай в Google News!

"ВИГНАННЯ БІСІВ

- Хто цей Мемехир?
- Це головний священник краю, який виганяє бісів.

Ефіопія дивно РЕЛІГІЙНА. Я вже писав у постах, що ця Африканська земля – одна з прабатьків нашого християнства. Більш того, ряд вчених вважає, що саме тут, а не у Вірменії, було закладена релігія, яка є настільки знайомою і священною для нас. Однак, через своє географічне положення, тут є багато течій, своїх звичаїв і ритуалів, які нам з вами здалися б несумісними з православ'ям.

Популярні новини зараз

Три роки тягнув: українцю довелося заплатити аліментний борг у 250 тисяч грн, заради поїздки за кордон

Дружина "Холостяка" Добриніна Даша Квіткова без вагітного живота здивувала усіх: "Легше нам"

Потап ошелешив зізнанням про розставання: "Почали знімати рожеві окуляри"

Українка дійшла до Зеленського через 1 бал із ЗНО: "Моя донька не проходить!"

Показати ще

Так, близько 30% жителів країни, в основному на півдні, в племенах, сповідують свої культи. За їх запевненням, обряди в селах настільки могутні, що їх відмовляються показувати туристам навіть за гроші. Саме тут живуть жінки, що носять тарілки в губах і роги на голові.

Решта 70% - переконані християни з язичницьким корінням. Але релігійний порядок нагадує наш, попри те, що церкви часом висічені з каменю, знаходяться під землею або в усі займають частину замків.

Так, знамениті на весь світ церкви Лалібели дійсно мають підземні ходи, по яких я протискався з побоюванням. Головна з них, Бет Гіоргіс, висічена з каменю у формі хреста, її купол знаходиться акурат з рівнем землі, і щоб відвідати її, я спускався вниз.

І все ж саме незвичайне в країні - це сеанси вигнання бісів, за які місцеві платять сто доларів і вище, що є 2-кратною місячною зарплатою. Священник Мемехір, знаменитий на весь континент, влаштовує навіть масові вигнання для натовпу в дві-три сотні чоловік.

Процедура складається з того, що священнослужитель прикладає пальці і символ церкви з металу до чола грішника, якому належить кричати щосили. Часто при цьому його тримають за руки брати або сестри. Потім його омивають святою водою. І далі священник.

- завдає ударів
- обтирає рушником
- зачитує молитву
- відвертається і проганяє
- цілує в лоб

Здогадаєтеся, який варіант вірний? Напишіть його в коментарі, а відповідь я опублікую в сторіс. За традицією, серед усіх відповіли, Не важливо правильно чи ні, я розіграю і відправлю три листівки з Австралії", - написав блогер.

View this post on Instagram

ИЗГНАНИЕ БЕСОВ🇪🇹 ⠀ - Кто этот Мемехир?⠀ - Это главный священник края, изгоняющий бесов. ⠀ Эфиопия удивительно религиозна. Я уже писал в постах, что эта африканская земля - одна из прародительниц нашего христианства. Более того, ряд учёных считает, что именно здесь, а не в Армении, было заложена религия, которая является столь знакомой и священной для нас. ⠀ Однако, из-за своего географического положения, здесь есть много течений, своих обычаев и ритуалов, которые нам с вами показались бы несовместимыми с православием. ⠀ Так, около 30% жителей страны, в основном на юге, в племенах, исповедуют свои культы. По их заверению, обряды в деревнях столь могущественны, что их отказываются показывать туристам даже за деньги. Именно здесь живут женщины, что носят тарелки в губах и рога на голове. ⠀ Остальные 70% - убеждённые христиане с языческими корнями. Но религиозный порядок напоминает наш, несмотря на то, что церкви порой высечены из камня, находятся под землёй или во все занимают часть замков. ⠀ Так, знаменитые на весь мир церкви Лалибэлы действительно имеют подземные ходы, по которым я протискивался с опаской. Главная из них, Бет Гиоргис, высечена из камня в форме креста, её купол находится аккурат с уровнем земли и чтобы посетить её, я спускался вниз. ⠀ И всё же самое необычное в стране - это сеансы изгнания бесов, за которые местные платят сто долларов и выше, что является 2-кратной месячной зарплатой. Священник Мемехир, знаменитый на весь континент, устраивает даже массовые изгнания для толпы в две-три сотни человек. ⠀ Процедура состоит из того, что священнослужитель прикладывает пальцы и символ церкви из металла ко лбу грешника, которому надлежит кричать изо всех сил. Часто при этом его держат за руки братья или сёстры. Затем его омывают святой водой. И дальше священник.. ⠀ - наносит удары⠀ - обтирает полотенцем⠀ - зачитывает молитву⠀ - отворачивается и прогоняет⠀ - целует в лоб ⠀ Догадаетесь, какой вариант верный? Напишите его в комментарии, а ответ я опубликую в сторис. По традиции, среди всех ответивших, не важно правильно или нет, я разыграю и отправлю три открытки из Австралии. ⠀ Ваша версия? И как вам ритуал? ⠀ #mikeaw_ethiopia

A post shared by Михаил Зарубин (@mike.around.the.world) on

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.